Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Світ

Пожежа в Нотр-Дам: Віктор Гюго майже 200 років тому передбачив трагедію

Показово, французи побачили в цьому знак та по новому перечитують рядки класика.

Книга французького письменника епохи романтизму Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері” очолила рейтинг найбільш популяного видання, адже там детально описано пожежу в Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє телеканал BFM TV.

Зокрема, на сайті Amazon роман “Собор Паризької Богоматері” увійшов в топ-10 по кількості продажів. А кишенькове видання книги зайняло третю сходинку серед лідерів. Всього в топ-100 сайта з’явилося чотири різних редакції тексту. Фотокниги і путівники, що розповідають про історію Нотр-Дама де Парі, також доповнюють рейтинг.

Примітно, що текст 1831 го року Віктора Гюго резонує сьогодні по-іншому через пожежу, яку описав в романі письменник. В одній зі сцен Квазімодо запалює вогонь в соборі, щоб створити диверсію.

Всі спрямували погляди на верх собору. Очам бродяг постало надзвичайне видовище. На самій верхній галереї, над центральною розеткою, між двох дзвіниць, піднімалося яскраве полум’я, оточене вихрами іскр, – величезне, безладне, люте полум’я, шматки яког час від часу разом з димом ніс вітер. Під цим вогнем, під темною балюстрадою з палаючими трилисниками, дві водостічні труби, немов пащі чудовиськ, вивергали пекучий дощ, сріблясті струмені якого виблискували на темній нижній частині фасаду.

В міру наближення до землі обидва струмені рідкого свинцю розбризкувалися, як вода, що ллється з лійки. А над полум’ям величезні вежі, у яких одна сторона була багряна, а інша – абсолютно чорна, здавалося, стали ще вище і досягали безмірною величини, завдяки тям, що відкридали, – тягнулися до самого неба “( Віктор Гюго, Нотр-дам де Парі, книга X, частина IV, 1831 рік).

У романі Віктор Гюго описав Собор Паризької Богоматері так: “Людина розуміє мистецтво споглядання, коли він може помітити дух часів і королівські риси, ледь постукавши в двері”

Нагадаємо, Світ сумує: для реставрації Нотр-Дам можуть знадобитися десятиліття (ВІДЕО)

Читайте також:“Імпреза над Латорицею”: у Мукачеві пройшов театральний фестиваль (ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...