Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Поради закарпатським водіям: “фільмувати” дії та службове посвідчення поліцейського не заборонено

Часто поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки, а особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення.

Часто поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки, а особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.

Однак, Конституція забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. А публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям.

При цьому, Законом «Про інформацію» передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, КРІМ СУБ’ЄКТІВ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ. До того ж не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою.

Тому, на місці зупинки водієві НЕ ЗАБОРОНЕНО «ЗНІМАТИ» НА ТЕЛЕФОН як дії поліцейського, так і ЙОГО СЛУЖБОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ. Навпаки, фото-, відео зйомка на місці може стати у подальшому єдиним доказом незаконних дій інспектора, – повідомляє “Дорожній адвокат”

Нагадуємо: Суд виніс вирок лікарю з Хуста, через дії якого загинула породілля

Читайте також: ДТП на автодорозі “Київ-Чоп”: винуватець, уроджинець Закарпаття, втік з місця події (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...