Понад 100 тисяч щеплених від COVID-19: на Закарпатті поставлено «рекорд» вакцинації

22.07.2021 18:20 412 0
Понад 100 тисяч щеплених від COVID-19: на Закарпатті поставлено «рекорд» вакцинації

У середу, коли відкрився п’ятий етап вакцинації, першу дозу вакцини на Закарпатті ввели майже 2300 особам. Загалом за перший день п’ятого етапу введено 2618 доз. Про це повідомив під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний.

Лише в ужгородському центрі вакцинації отримали щеплення 302 особи. А найбільше людей, за словами регіональної координаторки вакцинальної кампанії Вікторії Тимчик, вакцинувалося у Мукачеві – понад 700 щеплень. Загалом кількість щеплених від COVID-19 у області перевищила вже 100 тисяч.

На Закарпатті вчора працювало 122 з 213 пунктів щеплення. Вони забезпечені всіма наявними видами вакцин (Coronavac, AstraZeneca, Pfizer-Comirnaty, Moderna). Використання вакцин щодня моніториться, і у межах однієї території або між районами здійснюється їх автоматичний перерозподіл. 

Активними були лише 30-40% пунктів щеплення, але домогтися стовідсоткової роботи всіх пунктів, як пояснив Пшеничний,  складно, адже триває період відпусток і на місці в амбулаторіях може бути недостатньо медпрацівників. Інша проблема – недостатня кількість бажаючих одночасно зробити вакцинацію. Флакони вакцин, окрім Coronavac, є багатодозовими. Аби відкрити флакон, необхідно, щоб прийшла одночасно така кількість людей, на яку можна використати всі дози. А це, залежно від типу вакцини, 6, 10 чи навіть 15 осіб. У невеликих населених пунктах стільки може не назбиратися.

Проте за кількістю створених пунктів щеплення Закарпаття одне з найкращих в Україні – приблизно такі ж показники має Київська область. 

«Через наше гірське розташування ми бачили наперед, що якщо у нас буде 30, 40 чи 50 пунктів щеплення, ми не зможемо охопити, тому що з Ясіня добратися до Рахова і зробити вакцинацію буде важко. Людині треба буде витратити на це пів дня, або і день. Тому першочерговою ціллю було забезпечити доступність», – зазначив Пшеничний. 

По кожному центру первинної медико-санітарної допомоги розгорнута та чи інша кількість пунктів щеплення, приміром:

  • Берегівський – 24 пункти щеплення і 3 мобільні бригади
  • Великолучківський – 21 пункт щеплення і 7 мобільних бригад
  • Виноградівський – 34 пункти щеплення і 3 мобільні бригади
  • Іршавський – 29 пунктів і 3 мобільні бригади
  • Міжгірський – 17 пунктів і 3 мобільні бригади

Навіть у деяких віддалених місцевостях найближчий пункт щеплення можна знайти у радіусі 5-7 кілометрів.

За нормативами один пункт щеплення в середньому може прийняти 30-40 людей на день, але практика показала, що за великого напливу бажаючих вони здатні обслужити і понад 100 осіб.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...