Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Полонина Боржава в епіцентрі уваги всіє країни: чи побудують у горах промисловий об’єкт? (ФОТО)

Науковці зі всієї країни зібралися з приводу будівництва вітрової електростанції на Закарпатті.

Заповнена сесійна зала, нескінченні черги на реєстрації та науковці з усієї України – Департамент екології проводить слухання у Воловецькій селищній раді з приводу будівництва вітрової електростанції (ВЕС) ТОВ «АТЛАС ВОЛОВЕЦЬ ЕНЕРДЖИ» на гірському хребті Боржава у Воловецькому та Свалявському районах.

Забудовник наголошує на явних вигодах від облаштування вітряків для місцевих – будівництво доріг у горах, наведення порядку на полонинах, орендна плата селищним радам та створення робочих місць.

Загалом, інвестор планує облаштувати 34 вітрових турбін 20 – у Свалявському районі та 14 у Воловецькому. 50 тис євро селищним радам – таку суму щорічної орендної плати називає забудовник, місцеві бюджети отримуватимуть 50 тис грн на рік за один вітряк. Загальна площа будівництва становитиме 30 гектарів і ще 30-під облаштування доріг.

Проте, проти будівництва надійшло 114 сторінок зауважень від науковців та громадскості – це рекорд для України. Наймасштабніший проект, який коли небуть планували реалізувати на Закарпатті, викликав реакцію громадськості.

Зокрема, зауваження присутніх стосуються економічних розрахунків та вигід для місцевих – надходження у місцеві бюджети вважають неточними, а їхні показники різняться між офіційним звітом та публічними заявами на телебаченні.

Екологи зауважили про невірно подану у звіті картографічну інформацію, та незворотні порушення екосистеми Боржавської полонини після будівництва. На обговорення прибуло і чимало мешканців Міжгірщини, інтереси та думка яких не враховані, хоча туристичний потік у регіоні різко скоротиться після будівництва.

Юлія Коротких

Нагадуємо, Що очікує на іноземця, який скоїв смертельний наїзд на неповнолітню у Нижньому Солотвині? (ФОТО)

Читайте також: Мукачівводоканал інформує жителів міста про припинення водопостачання


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...