Подаватимуть за наклеп: у «Астра-Діа» заперечують причетність до видачі фальшивих COVID-сертифікатів працівникам Мукачівської міської ради

05.10.2021 13:44 913 0
Подаватимуть за наклеп: у «Астра-Діа» заперечують причетність до видачі фальшивих COVID-сертифікатів працівникам Мукачівської міської ради

У ПП «Астра-Діа» прокоментували заяву народного депутата Віктора Балоги. Нардеп звернувся до міністра охорони здоров’я з вимогою перевірити діяльність названого підприємства на підставі того, що у працівників Мукачівської міськради знайшли підроблені сертифікати про вакцинацію, начебто видані лікаркою, яка працює у «Астра-Діа».

У зверненні Віктор Балога просив здійснити перевірку підприємства та за її результатами винести рішення щодо правомірності здійснення медичної практики на підставі отриманої ліцензії.

Генеральна директорка ПП «Астра-Діа» Неля Лазар стверджує, що печатка Ольги Левчук на документах була підроблена. За її словами, у їхньому закладі не проводять вакцинацію. Лазар говорить також, що через наклеп буде подана заява до правоохоронних органів.

Лікарка Ольга Левчук, яка буцімто видала підроблені COVID-сертифікати співробітникам Мукачівської міської ради, працює у «Астра-Діа» медичною директоркою. Вона є кандидаткою біологічних наук та зазначена як старша наукова співробітниця Ужгородського національного університету.

Пані Левчук запевняє: опубліковані в інтернеті фальшиві COVID-сертифікати не видавала, не підписувала та не має до них жодного відношення.

«На даних фальшивих сертифікатах стоїть не моя печатка, не мій підпис, я не є сімейним лікарем, не маю доступу до жодних баз даних вакцинації МОЗ України.

Я є працівником медичної лабораторії ПП АСТРА-ДІА (посада медичний директор, вірусолог), яка не проводить і не проводила ніколи вакцинацію громадян та не видає жодних документів пов'язаних з вакцинацією», – заявляє лікарка.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний розповідає, що деякі шахраї просто виготовляють лікарські печатки (звісно, фальшиві), щоб штампувати підроблені сертифікати, але є і дійсно лікарі, які користуються таким способом задля отримання вигоди. Про випадки купівлі підроблених сертифікатів серед держслужбовців очільник  департаменту охорони здоров’я досі ще не чув. 

Чиновник каже: підробка COVID-сертифікатів – це кримінальна відповідальність як для тих, хто їх замовляє, так і для тих, хто виготовляє. Більш того, такі псевдовакциновані наражають на небезпеку як себе, так і оточуючих. 

«Якщо 50% матимуть підроблені сертифікати, існує небезпека, що вони можуть захворіти аж до летальних випадків, і так ми ніколи не зможемо подолати цю інфекцію. Вони несуть небезпеку також для оточуючих, яких заражатимуть. Та й вчені будуть ламати голови, чому нібито вакциновані важко хворіють. Повинна бути кримінальна відповідальність і службові заходи до тих, хто цим займається».

У поліції стверджують, що поки не отримували заяв стосовно даного інциденту. Інформацію про нього правоохоронці виявили під час моніторингу соціальних мереж. 

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...