Податкова почне первіряти доходи українців: за зароблене в тіні доведеться сплатити податок

01.12.2021 11:45 2371 0
Податкова почне первіряти доходи українців: за зароблене в тіні доведеться сплатити податок

Тих українців, чиї доходи і витрати не збігатимуться, можуть змусити пояснити джерело походження коштів та дорахувати податкове зобов’язання.


Нові податки, які починають діяти із 1 грудня, неабияк цікавлять багатьох українців. До 1 грудня 2021-го в Україні мали створити спецпідрозділ Державної податкової служби. Цей спецпідрозділ буде в індивідуальному порядку перевіряти платників. 
Відповідне нововведення прописано у меморандумі з МВФ, який опублікував Мінфін. Як розповіли виданню UBR профільні експерти, такий крок – логічне рішенням на тлі запровадження податкової амністії.

Таким чином українцям дали шанс легалізувати зароблене в тіні та сплатити податок (від 5 до 9%). А ті, хто відмовиться добровільно заплатити державі нові податки, змушені будуть сплачувати податки за повними ставками. Наприклад, податок доходи фізосіб разом із військовим збором становить 19,5%.

Податківці мають аналізувати ту інформацію, яка є в них у розпорядженні, та "робити висновки" про те, чи справді українці сплачують податки з усіх своїх доходів. Наприклад, якщо людина має велику кількість нерухомості, але при цьому офіційно безробітна або заробляє мінімалку, ймовірно, у неї є тіньовий дохід.

Керівний партнер ЮК "Наказ" Філіпп Орлов вважає, що під час контролю, цілком можливо, будуть задіяні "і інші механізми, аж до "скарг сусідів". Така практика, наприклад, успішно діє в США.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пояснив, що і зараз є підрозділ податкової, який займається адмініструванням для фізосіб.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...