ПЛР-тест чи ковід-паспорт: як поїхати відпочивати за кордон цього літа

14.06.2021 20:40 507 0
ПЛР-тест чи ковід-паспорт: як поїхати відпочивати за кордон цього літа
Громадяни України в умовах пандемії сповна відчули нерівність у ставленні до них з боку інших держав. Безвізу ніби і не було, а за кордон стало легше виїхати на заробітки, ніж з туристичною метою. Тих, хто був би радий відправитися на чужину витрачати, а не заробляти гроші, це зовсім не влаштовувало. Ще менше подобались обмеження урядам країн, значна частка ВВП яких трималася на туризмі. У їхніх інтересах було чимшвидше відкрити кордони для відпочивальників. Цього року українцям доступні не всі напрямки, але їх стало вже більше, ніж минулого. Почнемо з того, що окремі країни погоджуються пропускати українців взагалі без результатів ПЛР-тестування чи довідок про щеплення. У Європі таких три:
  • Чорногорія
  • Албанія
  • Північна Македонія
Минулоріч, зокрема, Чорногорія стала своєрідною туристичною Меккою для українців, які хотіли поніжитися під палючим сонцем Адріатики. Тоді для в’їзду вимагали результати ПЛР або ІФА-тестування. Оскільки цього року країна зовсім не просить додаткової медичної документації, у сезон цей напрямок може бути навіть перевантажений. Для тих, кого цікавить екзотика, в’їзд без тестів можливий і в більш віддалені краї, серед яких найпривабливіші у плані туризму:
  • Гаїті
  • Мексика
  • Домініка
Для перетину кордону більшості морських курортних країн наразі необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19. Такі правила встановили, зокрема:
  • Туреччина. Окрім ПЛР-тесту давністю 72 години, приймаються також документи про вакцинацію, завершену не раніше ніж за 14 днів до приїзду, документи, які засвідчують, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх шести місяців, та експрес-тести на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблені не пізніше ніж за 48 годин до приїзду. Ці вимоги не розповсюджуються на дітей до 6 років та транзитних пасажирів.
  • Греція. Для в’їзду потрібен один з таких документів: негативний ПЛР-тест не старше 72 годин; сертифікат про завершення вакцинації, пройденої щонайменше за 2 тижні до прибуття; довідка про перенесену коронавірусну хворобу чи про наявність антитіл. По прибутті до Греції можливе вибіркове тестування на SARS-CoV-2. Тим, хто отримає позитивний результат, замість моря світить 14-денний карантин.
  • ОАЕ. Окрім привезеного з України сертифікату, який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19, потрібно пройти ще одне тестування по прибутті до аеропорту. СМС з результатом має надійти впродовж 24 годин. Позитивним і тим, хто з ними контактували – самоізоляція 10 днів за власний рахунок.
  • Єгипет. Необхідний сертифікат про негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не менш, як за 72 години до прильоту. Як виняток, ті, хто прилетить на курорти Шарм ель-Шейх, Хургада, Марса-Алам і Таба без сертифікату, зможуть здати тести на місці.
  • Болгарія. Окрім негативних ПЛР чи експрес-тестів на коронавірус, в’їжджати можна з відповідними… позитивними тестами – якщо вони свідчать, що людина раніше перехворіла на COVID-19 до 180 днів тому. Пропуск може надавати також сертифікат про завершений курс щеплень.
  • Хорватія. Туристи мають право приїздити за умови повної попередньої оплати місця проживання чи оренди яхти на весь період перебування у країні. Для перетину кордону знадобиться негативний ПЛР-тест (за 72 години), експрес-тест (48 годин), свідоцтво про те, що людина вже хворіла на коронавірус, або довідка про завершення вакцинації. При цьому особи, які перенесли COVID-19, все одно повинні бути щеплені принаймні однією дозою вакцини.
По скільки здавати? Для виїзду потрібно, щоб тести були якомога свіжішими. Втім, швидкість отримання результатів, а також вартість тестування (не платять за нього лише за направленням лікаря) залежать від установи, до якої людина звертається. Ті, хто дуже поспішає, в Україні мають змогу пройти тестування навіть безпосередньо на деяких летовищах. Власники преміальних карток Мастеркард тест на ковід можуть здати безкоштовно в аеропортах «Бориспіль», «Одеса» та «Харків». Медустанови та лабораторії просять за ПЛР-тести без скерування лікаря від 850 гривень. Ще минулого року нечисті на руку громадяни відкрили «бізнес» з продажу фальшивих довідок про негативні тести на COVID-19. Тут потрібно враховувати, що вимоги до тестів для виїзду за кордон доволі високі, і підроблений документ може перекреслити усі плани. Краще вже потерпіти кілька хвилин процедури. А що зі щепленнями? Як було проанонсовано, в Україні «ковідні сертифікати» планують запровадити з 1 липня. Документ повинен мати дві версії: для внутрішнього використання і для виїзду за кордон. Поки що ця система не працює, а більшість країн ЄС для українських туристів лишаються закритими. Тут діють такі самі обмеження, як і торік – пускають лише тих, хто має право на довгострокове перебування у тій чи іншій країні або близьких родичів, які там проживають. Переважно зелене світло дають і тим, хто приїздить з метою роботи чи навчання. Нещодавно Угорщина стала першою країною, яка визнала українське свідоцтво про вакцинацію. Також країни-члени Євросоюзу домовились визнавати видані іншими країнами сертифікати про щеплення вакцинами, дозволеними в ЄС. Це Moderna, Pfizer/BioNTech, AstraZeneca та Johnson & Johnson. При цьому AstraZeneca південнокорейського виробництва, якою проводять вакцинацію в Україні, також є у списку Європейського агентства з лікарських засобів. Індійська CoviShield та китайська Coronavac схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання в умовах надзвичайної ситуації. У рішенні Ради ЄС йдеться про те, що держави об’єднання можуть пускати також громадян, вакцинованих препаратами з цього переліку.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!