Під загрозою руйнування: журналісти розповіли про середньовічний замок на Закарпатті (ВІДЕО)

18.05.2018 10:23 16 0
Під загрозою руйнування: журналісти розповіли про середньовічний замок на Закарпатті (ВІДЕО)
Йдеться про Невицький замок, що розташовуєтьс поблизу села Кам’яниця на Закарпатті. Історію замку журналісти "5 каналу" почули  від хранителя замку. За його словами, в середині ХV століття до замку прибудували "башту Барбакан" і додаткову замкову стіну. Олександр Дзембас керує археологічними розкопками в замку вже двадцять років поспіль. Каже: чи не найунікальніша знахідка – водогін, якого немає в жодному замку західної України.
"Є закон сполучених посудин і фізика, чиста фізика, але цей закон сформував і довів Блез Паскаль наприкінці ХVII століття, а цей водогін побудований в середині XV століття. Будівельники, не знаючи цього закону, абсолютно імперично використали його. Сусідня гора за цим будівництвом набагато вища, там було зроблено водозбірники, і звідти дерев'яними трубами (на той час це знову-таки надсучасні технології) вода йшла вниз, а потім через перепад висот піднімалася наверх і заповнювала зовнішній замковий рів", – розповідає археолог Олександр Дзембас.
За століття свого існування замок тричі руйнували та тричі відбудовували. Зокрема, найвищу його башту. Остання її відбудова була у XV сторіччі, з'ясували історики. Тепер споруда потребує негайної реставрації. Більше дивіться у сюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=vC4Az5e6H2I Нагадаємо, як повідомлялося, в мережі показали мукачівський замок Паланок з велетенським Деревом свободи .
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...