Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

Під ялинкою в Закарпатті чекаємо долар по 28 – прогноз

Фінаналітики говорять про узгоджену політику Кабміну і Нацбанку для наповнення держбюджету

З початку тижня курс його готівкового продажу піднявся більш ніж на 20 коп., досягнувши 26,86 грн/долар. Більшістьекономістів і фінансистів прогнозує, що це надовго, оскільки треба наповнюватибюджет, а акцизи і ПДВ на імпорт у нас стягуються у валюті. І все наполегливішеговорять про курс в 28-28,5 грн/долар до кінця року.

Доходи

Як уточнив нам президент Украналітцентра Олександр Охріменко, при нинішньомукурсі долара в 26,5 грн його підвищення на 1 грн збільшує обсяг надходжень до бюджету від мит на підакцизні товари (паливо, спиртне, транспорт) на 4%.

“Если в прошлом году за год собрали в казну 35 млрд грн за счет акцизов, то в нынешнем только за счет курса можно получить на 1,3—1,5 млрд грн больше, — подсчитал Охрименко. — Еще выше окажутся доходы от импортного НДС, здесь прибавка в бюджет составит до 10 млрд грн. Если гривню не опустить, казна этих денег недоберет. А есть еще налоги на экспортеров, которые могут продать за рубеж тем больше продукции, чем дешевле гривня, так как наши товары от этого становятся конкурентоспособнее”.

Прогнози

У той же час Охріменко не прогнозує, що долар виросте до кінця року більш ніж до 27грн. За його словами, нинішній тимчасовий сплеск курсу викликаний виходом на риноквеликого покупця – “Нафтогазу” – яким потрібна валюта для закупівлі газу доотопсезону (щоб поменше витрачати запаси зі сховищ. 

З ним не згоден старший аналітик “Forex club в Україні” Андрій Шевчишин: “До кінця грудня долар поступово подорожчає і буде перебувати в коридорі 27,5-28,5 грн. Невеликі коливання (29-30 коп.) очікувані, так як вони залежать від припливу і відпливу валюти на міжбанку, тому можливі зміцнення гривні носять короткочасний характер. Але Нацбанк не допустить стрімкого знецінення гривні і паніки на готівковому ринку – як тільки курс перевищить 27 грн/долар, регулятор тут же частково продасть валюту, яка була ним викуплена за курсом 26 26,2 грн, коли на міжбанку спостерігався надлишок валюти, заробивши на цьому і одночасно стримавши подальший стрибок курсу”.

Банкіри також впевнені в тому, що курс зросте, вважаючи це узгодженою політикоюКабміну і Нацбанку. Саме з цієї причини Нацбанк поки не виходить з валютнимиінтервенціями на міжбанківський ринок, очікуючи, поки долар подорожчає понад 27грн.

“Включен рыночный механизм выполнения пункта меморандума с МВФ о среднегодовом курсе в 27,2 грн/$, — разъяснил нам Львов. — Регулятор в декабре станет плавно повышать курс, сперва не продавая валюту при ее недостатке на межбанке, затем стабилизирует курс продажами, пока в несколько приемов не доведет его к концу декабря до 28 грн/$”.

Реклама
Реклама