Переймають європейський досвід: в Україні можуть запровадити привілеї для вакцинованих

13.09.2021 18:44 708 0
Переймають європейський досвід: в Україні можуть запровадити привілеї для вакцинованих

Обмеження жовтої та червоної зон можуть не поширюватися на заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають COVID-сертифікат про вакцинацію, негативний ПЛР-тест, взятий 72 години тому, або довідку про коронавірусну хворобу, перенесену протягом останніх кількох місяців.

Відповідну пропозицію озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на селекторній нараді щодо запобігання поширенню COVID-19.

На нараді обговорили новації до постанови Кабінету Міністрів №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», які збираються ухвалити найближчим часом. 

Зокрема, у разі локдауну можливість закладів працювати, а людей – їх відвідувати може визначатися ковід-статусом співробітників та відвідувачів. 

«Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність», – вважає Ляшко.

Очевидно, регулярно робити тести українцям буде дорожче, ніж вакцинуватися. Для освітніх закладів у «жовтій» зоні вже запровадили ліміт у 80% щеплених співробітників.

Крім того, у Верховній Раді 7 вересня зареєстрували проєкт постанови «про особливості поширення на вакцинованих осіб обмежень, встановлених з метою протидії поширенню пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», який пропонує не застосовувати у разі локдауну обмеження роботи кінотеатрів, ресторанів, розважальних центрів, спортзалів, готелів та інших громадських закладів у разі, якщо не менше 80% працівників повністю вакциновані від COVID-19. Але приймати їм хочуть дозволити тільки відвідувачів, які пройшли повний курс вакцинації і надали COVID-сертифікат. Згідно з цим проєктом заходи, в усіх учасників та організаторів яких будуть документи, що підтверджують наявність щеплення від коронавірусу, не можна буде заборонити.

Практику пускати у заклади на кшталт барів, ресторанів та музеїв тільки щеплених, протестованих чи перехворілих вже запровадили у багатьох країнах Європи та Ізраїлі. При цьому, наприклад, сісти на терасі кафе можна будь-кому, а зайти всередину – тільки з сертифікатом про вакцинацію або іншим підтвердженням COVID-статусу. У Австрії, наприклад, у заклади харчування, театри чи перукарні дозволяють зайти тільки з сертифікатом про вакцинацію, негативним тестом або довідкою про перенесену хворобу. У Франції для доступу в усі заклади місткістю понад 50 осіб вимагають «green pass» чи негативний тест.

Багато хто вважає це порушенням громадянських свобод та способом дискримінації невакцинованих. У Франції тривають протести проти обмежень, які місцями переростають у бійки.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...