Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Перемир’я в День примирення – Геннадій Москаль дав відповідь представникам Холмківської ОТГ

У Закарпатській ОДА ініціативна група від 9 сіл Ужгородського району зустрілася з очільником краю

Логічне завершення створення нової ОТГ на Закарпатті. Ініціативна група створення Холмківської ОТГ зустрілась з головою Закарпатської ОДА, аби розставити всі крапки над “і”.

Раніше відомо, що голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль не підписував перспективний план створення ОТГ в області через недосконале законодавство. Він зауважив, що знайшов 12 невідповідностей у законі про добровільне об’єднання громад з Конституцією України. Також голова Закарпатської ОДА переконаний, що створення ОТГ призводить до просідання районних бюджетів.

“Я не хочу ні з ким сперечатися, створення нової ОТГ можливо обговорити без мітингів і криків”, – заявив голова Г. Москаль.

Очільник Закарпаття звернувся з адміністративним позовом до Верховного Суду України щодо скасування окремих положень Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” із доповненнями, які вносилися Верховною Радою України в 2015, 2016 і 2017 роках. Рішення Верховного Суду як суду першої інстанції стане підставою для подальшого звернення з конституційною скаргою до Конституційного Суду України. На думку Москаля, ряд положень Закону суперечать Конституції України. Тому очільник запевнив ініціативну групу відстрокувати розгляд і підписання створення нової ОТГ до 31 травня у зв’язку з певними правками у законі. На кінець розмови голови та депутати сільских рад з очільником Закарпаття домовились про спільний фестиваль, який має об’єднати та тримати у мирі усю громаду.

“Ми створимо новий тематичний фестиваль. І адміністрація профінансує його на 50 відсотків. Це буде першим кроком до примирення”, – заявив голова ОДА

Реклама
Реклама