Переходимо на "еко": в Україні, від сьогодні, заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів

10.12.2021 08:50 1191 0
Переходимо на "еко": в Україні, від сьогодні, заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів

Від сьогодні в Україні набирає чинності перший етап обмежень закону №1489-IX “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. 

 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

З 10 грудня в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг забороняється розповсюдження: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Суб'єктів господарювання, які порушать закон, каратимуть штрафом:

• за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі - у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років здійснення такого самого порушення - у розмірі від 1000 до 2000 НМДГ;

• за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від 100 до 200 НМДГ, а за повторне протягом трьох років здійснення такого самого порушення - у розмірі від 200 до 500 НМДГ.

До слова, виконувач обов’язків міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив, що така практика не нова, за аналогічними правилами живуть європейці.

"Обмеження обігу пластикових пакетів на території України — це насамперед про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, такі обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом", — додав Стрілець.

Як зазначають, згодом в Україні обмежать обіг та виробництво пластикової продукції одноразового використання.

Зауважимо, що закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України Верховна Рада ухвалила у червні цього року.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...