Пар стовпом, дим коромислом: вейп виявився шкідливішим за сигарети

12.10.2018 23:01 37 0
Пар стовпом, дим коромислом: вейп виявився шкідливішим за сигарети
Куріння вапорайзерiв завдає такої ж шкоди, як і куріння сигарет До такого висновку прийшла команда вчених з університету в Афінах після вивчення ароматизаторів, що входять до складу електронних сигарет, повідомляє American Journal of Physiology-Lung Cellular.
Дослідники провели експерименти на мишах і виявили, що добавки, в тому числі ароматизатори, викликають запалення легенів схоже на те, що виникає після куріння звичайних сигарет, а часом навіть гірше.
Медики порівняли кілька груп мишей, які отримували різні хімічні комбінації чотири рази в день, причому кожна сесія поділялася 30-хвилинними інтервалами.
Одна група піддослідних гризунів отримувала сигаретний дим і три інших — пари електронних сигарет, що містять або пропіленгліколь і нікотин, або ці два інгредієнти і тютюновий ароматизатор. П'ята контрольна група гризунів отримувала здорове повітря.
Через три дні в групах, де мишей постачали компонентами електронних сигарет, спостерігалося запалення, продукування слизу і зміни функції легень. Але ті, хто отримував тільки пропіленгліколь, страждали від менших негативних ефектів при тривалому впливі. За словами дослідників, добавка викликає лише тимчасове подразнення, яке в кінцевому підсумку вщухає при подальшому використанні. Крім того, в "групі ароматизаторів" спостерігалося збільшення двох запальних білків.
Стан "груп електронних сигарет" стривожило дослідників. Рівень окисного стресу в осіб, які зазнали впливу ароматизаторів, був дорівнює або вище, ніж у сигаретної групи.
Тим не менш, механіка дихання була схильна до несприятливого впливу тільки у мишей, що зазнали впливу сигаретного диму. Вейп-пристрої імітують процес куріння засобом пара, отриманого з рідких хімічних речовин, серед яких пропіленгліколь, нікотин і ароматизатори. Пропіленгліколь міститься в багатьох оброблених харчових продуктах і напоях. Він також використовується в якості розчинника в ряді фармацевтичних препаратів.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...