Панорама Фесті: краєвиди Мукачівщини зображені на всесвітньо відомій картині «Прихід угорців» (ФОТО)

09.11.2018 11:20 1329 0
Панорама Фесті: краєвиди Мукачівщини зображені на всесвітньо відомій картині «Прихід угорців» (ФОТО)
На місцевості, де працювала група митців у далеких 1893-1894 роках, облаштовано оглядовий майданчик, встановлено пам’ятну архітектурну композицію. На внутрішній стороні пам’ятної споруди у мініатюрі відображено панорамне полотно Арпада Фесті. Тепер до визначної локації веде ще й велосипедний маршрут, який затвердили у Мукачівській РДА нещодавно.
Велосипедистів запрошують здолати відстань, протяжністю 30 кілометрів, побачити мальовничі краєвиди, історичні пам’ятки та цікаві локації сіл Мукачівщини: Лалово, Софія, Зубівка, Новоселиця, Станово, Кучава, В.Коропець, Куштановиця – Кольчино (Кендерешів)- йдеться у повідомленні Мукачівської РДА».
Цікаво знати: Монументальну панорамну картину «Прихід угорців», що вважається однією з найбільших у світі,урочисто презентовано у 1896 році, на честь 1000-річчя заснування угорської держави. До реалізації масштабного проекту Арпад Фесті запросив колег. Серед художників, які спільно відтворили ландшафт навколо Ужгорода та Мукачева в долині річки Латориці, - Ласло Меднянські, Ігнац Уйварі та Бейло Шпані. Ретельною була і підготовка до виконання роботи. Панорамну картину розпочали у 1893 році на спеціальній полотняній основі, шириною вісім метрів, витканій у Бельгії. Полотно розмістили на спеціальних підставках, які рухалися по колу на спеціальних рейках. На круговій панорамі, площею 1800 кв. метрів, зображено понад 2 тисячі персонажів, відтворено важливі історичні події, що відіграли ключову роль у становлення угорської нації. Незабаром «Панораму Фесті» експонували у Лондоні, після чого вона була перевезена до Будапешту. Робота Арпада Фесті відчутно постраждала під час Другої світової війни, внаслідок бомбардувань у 1944 році. За реставрацію полотна взялися лише в 1990-х роках. Картина відновлена групою польських реставраторів, після чого твір художнього мистецтва передали до Національного історичного парку пам’яті в cелі Опустосер, де вона зберігається і по нині. Проте ідентифікація місця на Мукачівщині, з якого було зроблено ескізи, відбулося відносно недавно, - завдяки дослідженню закарпатського краєзнавця Бейли Поповича. Історичні джерела також підтверджують, що Арпад Фесті з групою митців зупинявся у Мукачеві, працював в околицях міста, принагідно презентуючи свою творчість на персональних виставках. Відтак, до створення пам’ятної споруди фінансового долучилися: Міністерство закордонних справ та Міністерство юстиції та державного управління Угорщини, селищна рада Кольчина та скаутська група ім. Ілони Зріні з м. Мукачева. Архітектором меморіалу став Йожеф Галлов. Про це зазначено на меморіальній дошці, що входить до архітектурної композиції. Відкриття пам’ятного знаку відбулося в 2013 році.

Нагадуємо, Зберігайте спокій! В Ужгороді лунатимуть сирени

Читайте також: Вкрав авто та здав на металобрухт: поліцейські Мукачівського відділу знайшли викрадене авто (ФОТО)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!