Пандемія в Італії: лікарі обирають, кого рятувати (ФОТО)

20.03.2020 21:51 325 0
Пандемія в Італії: лікарі обирають, кого рятувати (ФОТО)
Європа стала головним осередком поширення коронавірусу на планеті. Центром європейської пандемії є Італія, яка на сьогоднішній день практично за всіма основними показниками епідемії випередила Китай та вийшла на перше місце у світі.
Місцеві лікарі, які описують те, що відбувається в лікарнях, у термінах воєнного стану, говорять про брак ліжок і апаратів штучної вентиляції легенів. Їм доводиться вибирати, кого лікувати.
Заражені помирають на самоті Коронавірус в Італії був зафіксований 12 лютого у трьох людей. Рівно за місяць, 12 березня, у цій країні з коронавірусною інфекцією виявили 15 тисяч осіб. Кожен п'ятий тест на SARS-CoV-19 дає позитивний результат.
Епідемія в Італії почалася з Ломбардії - регіону з найсильнішою системою охорони здоров'я в Італії. У кінці лютого влада ввела обмежувальні заходи в цьому регіоні. На всю країну карантин поширився тільки 10 березня.
З цього дня майже все населення країни сидить удома. Тому, хто залишить карантин без особливих причин, можуть висунути звинувачення в поширенні епідемії і посадити до в'язниці на термін до 12 років.
За останніми офіційними даними, у Китаї від ускладнень, що викликаються коронавірусом, померли 3245 осіб, в Італії 3405 осіб, у тому числі дві українки, які постійно там проживали.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Італія вийшла на перші позиції практично за всіма показниками, крім загальної кількості захворілих - 31,5 тисячі проти 81,1 тисячі.
Однак за кількістю нових випадків (плюс 3526 за добу), за кількістю померлих (3405 людей) і за кількістю померлих за останню добу (345 осіб) Італія вийшла на перші позиції у світі.
При цьому китайська влада відзвітувала про 70 тисяч випадків одужання після зараження коронавірусом, а в Італії таких поки що менше 4,5 тисяч.
Ситуація ускладнюється тим, що національна система охорони здоров'я в найбагатших північних районах, де почалася італійська епідемія, виявилася не готовою до такого навантаження. Це при тому, що Італія є однією з найбільш розвинених країн ЄС.
Лікарям доводиться вибирати, кому надавати допомогу. Італійське товариство анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії рекомендує керуватися принципами медицини під час військових дій - відмовитися від спроб надати допомогу всім і зосередитися на порятунку тих, у кого найбільші шанси вижити.
"Ми не хочемо нікого дискримінувати. Ми знаємо, що організм ослабленого пацієнта не може переносити певні види лікування на відміну від здорового пацієнта", - пояснив Politico голова етичного комітету товариства анестезіологів Луїджі Річчоні.
Рекомендації були розроблені, щоб "не залишати медиків один на один з таким складним етичним вибором".
"Кожен день між 16:00 і 18:00 трапляється потрясіння - до нас надходить величезна хвиля пацієнтів, серед яких дуже багато з важкою формою пневмонії. Подібна ситуація виникає тільки під час землетрусів - але на відміну від них, епідемія триває вже третій тиждень, і їй не видно кінця", - цитує Repubblica керівника центру невідкладної медичної допомоги лікарні Папи Римського Іоанна XXIII у Бергамо.
Про те, що лікарі змушені вибирати, кого лікувати, 10 березня заявив мер Бергамо Джорджо Горі.
Українка Ірина Овсіянич, яка працює медсестрою в Брешіа, розповіла ТСН, що іноді лікарі відмовляються від реанімації хворих похилого віку або із серйозними патологіями.
12 березня в New York Times вийшла стаття фахівця з медичної етики з Пенсільванського університету Єзекіїля Емануеля, у якій ідеться, що з таким складним вибором можуть зіткнутися лікарі по всьому світу, в тому числі й у США.
Лікар у лікарні Сан-Карло Борромео в Мілані Франческа Кортелларо розповідає, що хворі на COVID-19 вмирають на самоті, оскільки через карантин не пускають родичів.
Під час запалення легені людини наповнюються рідиною, дихання через це стає поверхневим і не в змозі забезпечити організм необхідною кількістю кисню.
Центр з контролю і профілактики захворювань США повідомляє, що 20-30 відсотків госпіталізованих людей з COVID-19 потрапляє в реанімацію, з них 47-71 відсоток потребує штучної вентиляції легенів. Виходячи з цього, ШВЛ потрібна близько п'яти відсоткам пацієнтів.
ДЖЕРЕЛО Нагадуємо, Закарпатець в Італії розповів про ситуацію з коронавірусом (ВІДЕО) Читайте також: На Закарпаття йдуть морози та сніг: до -13° – метеосупутник (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!