Головна » Економіка

Отримати зможуть не всі: субсидії по-новому, плюси і мінуси системи

Кабінет міністрів спростив процедуру призначення житлових субсидій деяким категоріям громадян.

Спрощення оформлення субсидій стосуються дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), сільських пенсіонерів і військовослужбовців. Експерти бачать в цих нововведеннях як плюси, так і мінуси для субсідіантов.

Як роз’яснив сайту « Сьогодні » старший консультант з питань соціального захисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький, дитбудинки сімейного типу часто мають площу 300-400 кв. м, так як в них повинні бути не тільки житлові приміщення, але і кухні, пральні, кімнати для ігор, заняття спортом і т. д., чого існуючі соцнорми для призначення субсидій раніше не враховували.

«Тепер несправедливість усунена, цьому сприятиме і дозвіл місцевим органам влади нараховувати субсидію ДБСТ, які мають площу понад 120 кв. м для квартир і більше 200 кв. м для будинків, – каже Левицький. – А ось логіку призначення субсидії тільки сільським пенсіонерам, а не всім пенсіонерам, які проживають спільно, але зареєстровані за різними адресами, зрозуміти складно».

На думку експерта, таким людям можна було б подвоїти норми, на які призначається субсидія, замість неврахування їх доходів при оформленні держдопомоги. Адже у яка не зареєстрована за даною адресою чоловіка доходи можуть бути значними і не дозволять отримувати субсидію, що створює лазівку для зловживань.

Економіст Олександр Охріменко також підтримує ініціативу влади не тільки по відношенню до дитбудинків та пенсіонерів, а й що стосується військових і власників нових причепів.

«Вона серйозно спрощує роботу органів соцзахисту, адже очевидно, що військовослужбовці отримують офіційне платню від держави і ЄСВ на нього нараховується обов’язково. Часто таку довідку буває отримати важко, особливо тим, хто воює на сході, – аналізує Охрименко. – Що стосується причепів, то в селі це не розкіш, а необхідність для тих, хто обробляє землю і змушений перевозити як добрива, сільгоспінвентар, так і вирощений урожай».

А ось збільшення «цензу» доходів для претендентів на субсидію експерти оцінюють негативно для субсідіантов і пояснюють просто: треба зменшити число претендентів на держдопомогу. Левицький каже, що у нас максимальний відсоток витрат сім’ї на оплату комуналки – 15% від доходів – занижений в порівнянні з Європою, там він становить в середньому 20%. Це могло бути ще однією причиною для збільшення.

Охріменко впевнений: у 2020 році, коли почнуть вважати субсидії по-новому, відсіється більше половини тих, хто їх отримує, або до 2 млн сімей.

«У грошах економія не буде удвічі менше, так як більшість таких сімей отримують держдопомогу в розмірі 50-100 грн, але за рахунок значної кількості субсідіантов держава заощадить в наступному році до 15 млрд грн (30% від виділених коштів)», – стверджує Охрименко.

Нагадуємо, На Закарпатті представили нових замів начальника Служби судової охорони (ФОТО)

Читайте також: Чому успішні жінки зазвичай самотні?

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Наступна публікація:
Реклама
Реклама
Loading...