Отримати зможуть не всі: субсидії по-новому, плюси і мінуси системи

30.10.2019 22:19 244 0
Отримати зможуть не всі: субсидії по-новому, плюси і мінуси системи
Спрощення оформлення субсидій стосуються дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), сільських пенсіонерів і військовослужбовців. Експерти бачать в цих нововведеннях як плюси, так і мінуси для субсідіантов. Як роз'яснив сайту « Сьогодні » старший консультант з питань соціального захисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький, дитбудинки сімейного типу часто мають площу 300-400 кв. м, так як в них повинні бути не тільки житлові приміщення, але і кухні, пральні, кімнати для ігор, заняття спортом і т. д., чого існуючі соцнорми для призначення субсидій раніше не враховували.
«Тепер несправедливість усунена, цьому сприятиме і дозвіл місцевим органам влади нараховувати субсидію ДБСТ, які мають площу понад 120 кв. м для квартир і більше 200 кв. м для будинків, - каже Левицький. - А ось логіку призначення субсидії тільки сільським пенсіонерам, а не всім пенсіонерам, які проживають спільно, але зареєстровані за різними адресами, зрозуміти складно».
На думку експерта, таким людям можна було б подвоїти норми, на які призначається субсидія, замість неврахування їх доходів при оформленні держдопомоги. Адже у яка не зареєстрована за даною адресою чоловіка доходи можуть бути значними і не дозволять отримувати субсидію, що створює лазівку для зловживань. Економіст Олександр Охріменко також підтримує ініціативу влади не тільки по відношенню до дитбудинків та пенсіонерів, а й що стосується військових і власників нових причепів.
«Вона серйозно спрощує роботу органів соцзахисту, адже очевидно, що військовослужбовці отримують офіційне платню від держави і ЄСВ на нього нараховується обов'язково. Часто таку довідку буває отримати важко, особливо тим, хто воює на сході, - аналізує Охрименко. - Що стосується причепів, то в селі це не розкіш, а необхідність для тих, хто обробляє землю і змушений перевозити як добрива, сільгоспінвентар, так і вирощений урожай».
А ось збільшення «цензу» доходів для претендентів на субсидію експерти оцінюють негативно для субсідіантов і пояснюють просто: треба зменшити число претендентів на держдопомогу. Левицький каже, що у нас максимальний відсоток витрат сім'ї на оплату комуналки - 15% від доходів - занижений в порівнянні з Європою, там він становить в середньому 20%. Це могло бути ще однією причиною для збільшення. Охріменко впевнений: у 2020 році, коли почнуть вважати субсидії по-новому, відсіється більше половини тих, хто їх отримує, або до 2 млн сімей.
«У грошах економія не буде удвічі менше, так як більшість таких сімей отримують держдопомогу в розмірі 50-100 грн, але за рахунок значної кількості субсідіантов держава заощадить в наступному році до 15 млрд грн (30% від виділених коштів)», - стверджує Охрименко.
Нагадуємо, На Закарпатті представили нових замів начальника Служби судової охорони (ФОТО) Читайте також: Чому успішні жінки зазвичай самотні?
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!