Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Осінній призов у Мукачеві або п’ять міфів про армію

У Мукачівському міському об’єднаному військовому комісаріаті гаряча пора – стартував осінній призов на строкову службу

Яка кількість новобранців, кому готуватися та який строк: за коментарем Перший звернувся до військового комісара Мукачівського ОМВК полковника Ігоря Гусєва.

Ігоре Костянтиновичу, осінній призов на строкову службу вже стартував?

Так, в даний час військкомат спільно з органами місцевого самоврядування, інспекторами ВОС проводить оповіщення населення призовного віку Мукачева та Мукачівського району.

Як довго триває осінній призов?

Осінній призов розпочався у вересні. А от строк завершення – продовжено до грудня включно. Таке нововведення впроваджено відповідно до указу Президента України №274/2018.

Яка кількість новобранців відправиться на строкову службу?

План з урахуванням міста та району складає 95 осіб, з них 50 – мешканці Мукачівського району, 45 – міста Мукачева. Призовний вік від 20 до 27 років, за особистим  бажанням – з 18 років.

Виконаєте?

Скажу відверто, це не просто, але  поставлені завданняпотрібно виконувати. Тому будемо це робити.

У чому складність?

Існує дещо упереджена думка про строкову службу в лавах Збройних сил

Міфи? То давайте їх розвіємо?

Міф перший: призовників відправляють у зону проведення операції об’єднаних сил

У жодному випадку солдат строкової служби не виконує військовий обов’язок у зоні ООС (АТО). Ця норма гарантована законом, і повірте, вона не порушується, – акцентує військовий комісар.

Єдиний шлях  нести військову службу в зоні ООС – це добровільно укласти Контракт про військову службу, і то лише після 11 місяців проходження строкової служби. До 20 років солдат укладає Контракт лише за згодою батьків.

Міф другий: служити доведеться «за тридев’ять земель»

При призові на строкову службу витримується територіальний принцип комплектування військових частин, – зазначає Ігор Гусєв, – це означає, що новобранець служитиме виключно в межах оперативного командування  «Захід».

Якщо точніше, то в межах 8 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської,  Тернопільської, Рівненської, Луцької, Чернівецької, Волинської та Хмельницької

Міф третій: повістка, як вирок

Повістка з’явитися до військкомату сприймається часто сприймається потенційними захисниками Вітчизни, як вирок…

Повістка, це ще не служба в армії, – каже військовий комісар, – потрібно просто з’явитися в військкоматі та пройти призовну комісію, або підтвердити право на відстрочку

До слова – про відстрочку: хто має право?

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Найпоширеніші причини для відстрочки – це  за сімейними обставинами: дитина до трьох років або двоє і більше дітей, вагітна дружина, дитина або дружина з інвалідністю, батьки, над якими встановлено опікунство. Також не призиваються чоловіки, які  вчаться на денній формі навчання у ВУЗах, є аспірантами або докторантами. Всі норми прописані у ст. 17 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

Міф четвертий:служба в армії – фінансова криза вдома

Родина солдата строкової служби – захищена фінансово, – каже Ігор Костянтинович, – адже, у випадку, якщо призовник офіційно працює, за ним зберігається заробітна плата та робоче місце, йде страховий стаж. Відповідно, зарплатною карткою може користуватися родина військовослужбовця. Також держава виплачує одноразову матеріальну компенсацію в розмірі 2 прожиткових мінімумів та виплату при демобілізації – один прожитковий мінімум.

Між п’ятий: служба а армії – втрачений час для пошуку роботи

Побутує думка, що служба а армії – це роки, що «випадають» з життя..

По перше це не роки, строк проходження служби становить 18 місяців, за наявності вищої освіти – 12 місяців, виняток – військово-морські сили – 24 місяці. При комплектуванні військових частин йде розподіл за родами військ, тобто хлопці можуть служити в: прикордонних військах, Нацгвардії, військах особливого призначення, та інших. Для багатьох строкова служба є визначальною у виборі справи всього життя та кар’єрного росту.

Читайте також: До уваги закарпатців: набули чинності правила надання послуг з управління багатоквартирних будинків

Розмову записала: Андреа Барта

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...