Осінні ціни на ужгородських ринках (ФОТО)

13.09.2018 15:30 15 0
Осінні ціни на ужгородських ринках (ФОТО)
На сайті Ужгород.ін пропонується з’ясувати поточну ситуацію, а ще – помилуватися яскравими фарбами природніх дарів нашої щедрої землі. Почнемо з «другого хліба», себто з картоплі. На ринках пропонують багато видів і сортів – і доброньську, і середнянську, і крумплі від фермерських господарств «Коник» та «Мерсі Фарм» і, традиційно – волинську та рівненську. Жовту, червону, «бананову» і «домашню, без хімії». Обирайте за бажанням. І за ціною: від 5,50 і аж до 9 грн за кілограм. Лише пам’ятайте, що дорожче  – не завжди якісніше, але й безкоштовний сир буває виключно в мишоловках. Всім відомо, що Закарпаття – край виноградарський. Тому й на базарах чимало налитих сонцем грон. Також різних сортів і цін. Наприклад, оцю смакоту, що на фото, пропонують за ціною від 27 до 35 грн. Сезон груш та слив потрохи відходить, але пропозиція ще є. Перші коштують близько 20 грн, другі залюбки віддадуть і за 10. Яблук чимало, також від фермерських до дачних. Від 5-7 грн і до 10 за кілограм. А от солодкі персики «ціну тримають»  – коштують не менше 30, а здебільшого – 35 грн. Але повернемося до овочів. Бажаєте купити буряк для борщу? Готуйте 10-12 гривень. Не уявляєте борщ без моркви? Вона цього року недешева навіть у розпал сезону – 15-18 грн. Потрібна цибуля? Також не задешево –  11-14 грн. Чи може вам смакує не борщ, а класика закарпатської кухні – підбивані лопатки? Приходьте на базар, але будьте готові викласти 40 гривень за кіло.
Як на мене, найяскравішим дарунком осені є помідори і перець. Тут справжнє розмаїття кольорів! Червоні, рожеві, жовті – милують око і мотивують до того, щоб скоріше дістати гаманець і відрахувати... Скільки? Це також залежить від вашого бажання і фінансової спроможності. Помідори коштують від 9 гривень за дрібненькі і дещо подавлені, середня ціна сягає 12-13 грн, а найкращі, найспіліші, найсоковитіші дістануться вам за 17-20 гривень. За кілограм, звісно...
Перець також має значну цінову «виделку». Найдешевший – зелений і жовтий  з не надто товарним виглядом купляють по 10-12 гривень, красивезні м’ястсті червоні сорти болгарського, улюблена закарпатцями «ротонда» – по 20 грн. А пекучі стручки гострого, якщо надумаєте зробити вдома аналог «Ерош Пішти», можете придбати за 60 грн за кілограм. Зустріли ми й по 100 грн за кілограм – продавчиня завірила, що її товар особливо пекельний і лише дивом не спалив поліетиленовий пакет, в якому знаходиться.
Також на ринках можете придбати огірочки за 12-15 грн...
...капусту (кажуть, зарічанську) за ціною від 11 до 14 грн за кілограм...
...і, звісно ж, часник. Нас завірили, що він аж ніяк «не єгипетський», а цілком вітчизняний. Проте не закарпатський, а херсонський, по 45 грн  за кілограм. Ми перевірили - головки тверденькі, здорові, не зів’ялі. Смакота! «А закарпатський – то не у нас, його ондека там по одній голівці продають», – проінформувала нас  привітня жінка у зеленому фартушку.
Що ж, кожен сам вирішує, що і за якою ціною купляти. Відзначимо лише, що багато з ужгородців чекає традиційного осіннього ярмарку з надією, що там агропродукція буде доступнішою...
Нагадаємо, У Сваляві та Мукачеві неповнолітні дівчата крали телефони, косметику та солодощі (ФОТО)
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...