Оренда по-новому: які сюрпризи готують українцям

29.04.2019 19:49 72 0
Оренда по-новому: які сюрпризи готують українцям
Проект зі змінами вже поданий до парламенту, і найближчими місяцями його можуть розглянути народні депутати. Що важливо знати та які будуть зміни — з'ясовував OBOZREVATEL. Головне:
  • У житлових багатоповерхівках хочуть заборонити облаштовувати готелі. Якщо будівля вища за 16 поверхів, то там не можна також відкривати офіси;
  • Окрема увага приділяється правилам оренди квартир і роботи хостелів. Кожен постоялець повинен мати гарантоване право на житлову площу. Якщо будуть порушення  штрафи становитимуть десятки тисяч гривень;
  • В Європі також серйозно ставляться до роботи міні-готелів і хостелів. Практики підпільних хостелів на 14-му поверсі багатоповерхівки немає.

Нові правила

Поданий народним депутатом Артуром Герасимовим проект закону, повністю забороняє використовувати квартири в багатоповерхівках не за призначенням. Якщо житловий будинок вищий за 16 поверхів, то там не можна відкривати не лише готелі, а й навіть офіси. У цій ситуації виникає логічне запитання — що робити з тими офісами, які вже існують в багатоповерхівках?
  • Допускається використання квартир у багатоквартирних будинках для здійснення господарської діяльності (без використання найманої праці) лише особами, які є їхніми власниками або місце проживання яких зареєстроване у квартирі.
"Сьогодні в Україні поширюється практика використання не за призначенням квартир у багатоквартирних житлових будинках, зокрема як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання. Найперше це пов'язане з тим, що в Україні досі діє Житловий кодекс Української РСР, який зазнавав змін в частинах, які не стосувалися цього питання. Крім того, порушена проблема не знайшла належного правового регулювання і в інших законодавчих актах, ухвалених за роки незалежності України", —аргументує мету проекту закону Артур Герасимов.
Але, ймовірно, нинішня ідея не має особливих шансів на реалізацію. По-перше, парламент закінчує свою роботу вже у листопаді. Часу на повноцінний розгляд ідеї у двох читаннях практично немає. По-друге, як засвідчує практика, народні депутати не особливо хочуть втручатися в настільки проблемну сферу.

Європейський досвід

А ось у країнах ЄС до питання оренди житла ставляться доволі серйозно. У Німеччині, як пише DW, законом чітко регулюються правила орендування житла. Так що житель країни, який зняв квартиру або будинок, почувається з правової точки зору цілком захищеним. До того ж його інтереси активно обстоюють різні громадські організації, перш за все — впливовий Німецький союз квартиронаймачів. Окрема увага приділяється і правилам розміщення хостелів, особливо в історичних центрах європейських міст. В Іспанії, наприклад, для початку будівництва хостелу "з нуля" потрібна як окрема ліцензія на будівництво, так і дозвіл санітарної служби. Також погоджувальні документи треба отримати і в місцевому муніципалітеті, який перевірить, чи не порушує об'єкт архітектурних норм. Вести бізнес підпільно буде досить складно. Практика ж розміщення хостелів у багатоповерхівках популярна лише в країнах східної Європи. Дешевше зняти в оренду кілька квартир і влаштувати там міні-готель, ніж будувати повноцінну будівлю і платити з неї податки. Нагадуємо: Жителі Іршавщини б’ють на сполох: юнак пішов з дому перед Великоднем та не повернувся (ФОТО) Читайте також: Ціни на газ в Україні: озвучений прогноз за новими тарифами Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...