Головна » Життя

“Опозиційна платформа – За Життя” ініціює створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення (ВІДЕО)

Про це у вівторок, 10 вересня, під час брифінгу у Верховній Раді повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи – За Життя" Юрій Павленко.

Опозиційний політик зазначив, що сьогодні в Україні існує серйозна небезпека для свободи слова, загроза запровадження цензури. «Впродовж останніх років десятки, а то й сотні справ щодо нападів на журналістів залишаються нерозкритими. Разом з тим існує ціла низка справ, порушених правоохоронними органами проти журналістів, які висять над ними дамоклевим мечем. Залишаються нерозкритими напади на ЗМІ, нагадаю лише останній випадок – розстріл телеканалу «112 Україна». Винні досі не притягнуті до відповідальності», – акцентував опозиційний політик.

«Останній ганебний випадок – рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про направлення позову до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу «NEWSONE» з надуманих причин. Нацрада, на наш погляд, перевищила свої повноваження, визначаючи, кого із гостей телеканал має запрошувати, що вони повинні говорити, якою має бути редакційна політика каналу. Закон не наділяє регулятора такими повноваженнями, не наділяє правом втручатися у редакційну політику і визначати ступінь її збалансованості. Таким чином, це ніщо інше як спроба Нацради встановити цензуру в Україні, а це прямо заборонено Конституцією України і Законом «Про інформацію», – підкреслив парламентарій.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ ініціює створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Також ми ініціюємо проведення парламентських слухань із запрошенням керівників правоохоронних органів з тим, щоб вони прозвітували про результати розслідувань всіх резонансних злочинів проти журналістів і ЗМІ. З нашої ініціативи на одне з найближчих засідань Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики будуть запрошені члени Нацради, аби вони надали пояснення своїх дій, які прямо порушують Конституцію і є наступом на свободу слова», – зазначив Юрій Павленко, додавши, що опозиціонери мають дуже серйозну міжнародну підтримку у своїх діях із захисту ЗМІ та свободи слова.

Нагадуємо, В Україні з’являться нові гроші: як будуть виглядати

Читайте також: У Мукачеві під стінами міськради акція протесту (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...