Оновити мікрорайон: які громадські ініціативи підтримують мешканці Пентагону

17.09.2021 16:50 638 0
Оновити мікрорайон: які громадські ініціативи підтримують мешканці Пентагону

У Мукачівській громаді триває голосування за проекти Бюджету громадських ініціатив-2022. Більшість проектів, поданих на конкурс, спрямовані на благоустрій. Один з мікрорайонів Мукачева, який потребує покращення інфраструктури – Пентагон. Для того, щоб оновити мікрорайон, на Бюджет громадських ініціатив подали одразу два проекти.

Сміття, чагарники, які ніхто не чистить, погані тротуари, відсутність освітлення біля під’їздів, нестача паркувальних місць – на все це давно скаржаться мешканці мікрорайону Пентагон, який лежить між вулицями Тараса Шевченка, Ілони Зріні, Льва Толстого та Молодіжною. У середині червня поточного року, коли у тергромаді тривав прийом заявок на Бюджет громадських ініціатив, депутати Мукачівської районної ради Аттіла Гануляк та міської ради Роберт Шутко запропонували жителям Пентагону проект для Бюджету громадських ініціатив, який зрештою і був поданий як великий. До нього згодом додався малий проект, котрий по суті являє собою частину попереднього, однак простішу для реалізації.

Сквер Пентагон

Великий проєкт №5 передбачає впорядкування міжбудинкової території у спальному мікрорайоні Пентагон на загальній площі понад 7 000 м2. Зокрема, проектом передбачені:

• 3 400 м2 дерев та газонів

• 1 280 м2 бруківки

• 1 800 м2 тротуарних доріжок та твердого покриття

• 420 м2 еко-газонів та паркомісць

• 400 м2 дитячих, ігрових та мультиспортивних майданчиків

Алея з 20 затишними лавочками для відпочинку, ігрові майданчики для дітей та скейт-майданчики для молоді, місця для паркування автомобілів і велосипедів, обширна зелена зона зі збереженням існуючих дерев – так виглядає проект нового скверу у Пентагоні. Це має бути місце, комфортне для всіх – від малюків до пенсіонерів. Скористатися сквером зможуть мешканці не тільки Пентагону, але й прилеглих вулиць. Окрім того, локація розташована на туристичному маршруті – дорогою до замку Паланок. Належно облаштований сквер у цьому районі може стати місцем відпочинку і для мукачівців, і для туристів.

Загальна вартість проекту –  800 000 гривень.

Спортивний майданчик Пентагон

Інший проект для Пентагону, під номером 7, проходить як малий. Він скромніший за масштабами, проте сприятиме фізичному розвитку як дітей, так і дорослих.  Пропонується збудувати у мікрорайоні спортивний майданчик площею понад 200 м2. Майданчик збираються обладнати стаціонарним антивандальним спортивним комплексом, який включатиме: 

  • Шведську драбину
  • Турніки різної висоти
  • Лавиці для пресу
  • Бруси
  • Драбину і поручні

Конструкція буде забетонована у землю, а площа під нею – вистелена травмобезпечною гумовою плиткою. Тут всі бажаючі зможуть тренуватися і підтримувати форму.

Вартість проекту складає 298 550 гривень.

Голосування за проекти Бюджету громадських ініціатив у Мукачеві триватиме до 30 вересня. Кожен мешканець громади віком від 14 років може віддати голос за один великий та один малий проект. Це можна зробити онлайн за посиланнями, авторизувавшись через BankID чи іншим зручним способом:

Сквер Пентагон:

https://budget.e-dem.ua/2110400000/project/18388?fbclid=IwAR2adwOsaF6vHuSOjv1Thain1FiJAB3muycGsTfwBsDo23sHH7slu7REPpM

Спортивний майданчик Пентагон:

https://budget.e-dem.ua/2110400000/project/18413?fbclid=IwAR2iiII8xmpNFk1zKKfI0hx5I0t-xVD--354LaOCUZnbfMaYnJPo4GKj2ag

Ті, хто не може скористатися жодним із сервісів для авторизації, мають змогу проголосувати на паперовому бланку у ЦНАПі.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...