Обрежно, шахрайство: махінатори розсилають повідомлення про виплату 1000 гривень щепленим від імені МОЗ

06.12.2021 14:32 1046 0
Обрежно, шахрайство: махінатори розсилають повідомлення про виплату 1000 гривень щепленим від імені МОЗ

У мережі поширюють фейкові повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я, в яких пропонують користувачам надіслати контактні дані для виплати 1 тисячі гривень особам, які пройшли повний курс щеплень від COVID-19. У МОЗ попереджають, що такі повідомлення розсилають шахраї, а для отримання грошей від держави діятиме інший алгоритм.

Шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для виплати коштів на банківські рахунки. Повідомлення з таким змістом надходять користувачам у месенджерах, через звичайні смс, а також трапляються у соцмережах та на рекламних банерах. У МОЗ підкреслюють, що міністерство не має жодного стосунку до цих повідомлень.

МОЗ закликає не довіряти подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних. Шахраї можуть скористатися цими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно надавати будь-яку інформацію про свої банківські картки, включаючи їхній термін дії та CVV.

Програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу “єПідтримка”, яку анонсував президент, насправді розпочнеться 19 грудня 2021 року та буде тривати 12 місяців. Повністю щеплені від коронавірусу громадяни зможуть отримати від держави 1000 грн на віртуальні картки через сервіс “Дія”. Розробляється механізм виплат і для тих, хто не користується ”Дією".

Передбачається, що за ці гроші можна буде придбати абонемент у спортзали чи фітнес-клуби, квитки у кінотеатри, театри, музеї чи на концерти, скористатися внутрішнім залізничним та авіатранспортом, а також купити книги. Це стане підтримкою для українських підприємців у часи карантинних обмежень.

Тисяча гривень не підлягатиме оподаткуванню, а її отримання не вплине на нарахування субсидій.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...