Обов’язкові касові апарати для ФОПів: кого торкнуться нововведення з 1 січня

24.12.2021 09:55 1962 0
Обов’язкові касові апарати для ФОПів: кого торкнуться нововведення з 1 січня

З нового року українські ФОПи 2-4 груп повинні будуть використовувати реєстратори розрахункових операцій – касові апарати або РРО.

 Підприємці 1-ї групи, такі як торговці на ринках, працювати з РРО не зобов’язані, а от невеликі магазини, кафе тощо, при розрахунках з клієнтами будуть видавати чеки.

Для тих підприємців, які не мають можливості придбати “класичний” касовий апарат, податкова розробила безплатний програмний його варіант, який завантажується на ноутбук, планшет або смартфон. Через цю програму можна формувати чеки та звіти, які до того ж будуть відправлятися до ДПС автоматично.

Окрім цього, підприємці, які торгують підакцизним товаром – наприклад, алкоголем – а також побутовими речами, які підлягають гарантійному ремонту, з 1 січня повинні будуть вести облік товарних запасів.

У податковій наголошують – поки в Україні діють карантинні обмеження, перевіряти всіх ФОПів ДПС не буде. Проте, ігнорувати закон не варто.

Начальник відділу фактичних перевірок ДПС у Закарпатській області Михайло Подгорнов сказав: з 1 січня 2022 року підприємці, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування 2, 3 та 4 групи повинні будуть застосовувати касові апарати при проведенні розрахункових операцій.
 

"Під час використання касового апарату слід пам’ятати, що кожна розрахункова операція, яка проводиться підприємцем має проходити через касовий апарат із видачею відповідного розрахункового документа", — прокоментував він.

Нагадаємо, 4 листопада у Верховній раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу. 63% підприємців вважають запровадження обов'язкових касових апаратів для малого бізнесу утисками з боку влади. В той же ж час 51% опитаних українців підтримують цю ініціативу.

Читайте також:

Теги: ВРУ
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...