Обмін люб’язностями: МЗС України викликає посла Угорщини у відповідь на виклик посла України до угорського МЗС

28.09.2021 14:58 530 0
Обмін люб’язностями: МЗС України викликає посла Угорщини у відповідь на виклик посла України до угорського МЗС

Через контракт Будапешта і «Газпрому» у Міністерстві закордонних справ України хочуть бачити посла Угорщини. Його викликають, щоб донести позицію української сторони щодо газового контракту Будапешта і «Газпрому».

Про це повідомив РБК-Україна речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. Він підтвердив, що угорська сторона вчинила так само, викликавши українського посла до свого МЗС.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи через критику контракту з російським «Газпромом».На своїй офіційній сторінці у соцмережі Сіярто написав, що рішення українського уряду зірвати цю угоду зверненням до Європейської комісії глибоко обурливе:

«Ми вважаємо серйозним порушенням нашого суверенітету та інтересів національної безпеки прагнення перешкодити безпечному газопостачанню нашої країни, опаленню будинків угорського народу та функціонуванню промисловості», – заявив очільник угорського МЗС. 

Сіярто зазначив, що такий крок є недружній з огляду на всю допомогу, яку Угорщина надавала Україні. 

Нагадаємо, у понеділок Угорщина підписала довготермінову угоду з «Газпромом» на постачання газу в обхід України. Контракт розрахований на 15 років.

У відповідь 27 вересня в МЗС України заявили, що «здивовані і розчаровані» рішенням Угорщини підписати цей документ. У міністерстві повідомили, що перенесуть на більш пізній термін засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке повинно було відбутися в Будапешті 29-30 вересня. Українська сторона також збирається звернутися до Європейської комісії, щоб отримати оцінку відповідності угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.

Українське МЗС наполягає, що  угода Угорщини з «Газпромом» завдає удару українсько-угорським відносинам.

В свою чергу, угорська сторона неодноразово підкреслювала, що вважає договір з «Газпромом» внутрішньою справою і відкидає критику Києва.

Читайте також:

Теги: Угорщина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...