Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Облгази проігнорували рішення НКРЕКП? Закарпатцям продовжують донараховувати “зайвий” газ

Облгази продовжують донараховувати зайвий газ в квитанціях, незважаючи на рішення регулятора.

Про це повідомив заступник голови департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк.

ФАКТ. За словами Хабатюка, ряд облгазів, які входять в компанію «РГК» Дмитра Фірташа, проігнорували рішення НКРЕКУ, і продовжують вписувати в платіжки українців додаткові обсяги спожитого газу. У той час як регулятор зобов’язав перерахувати попередні квитанції (починаючи з жовтня 2018-го) і припинити будь-які донарахування.

ОБЛАСТІ. Скарги на «зайвий» газ в квитанціях надходять від споживачів з Вінницької, Волинської, Закарпатської, Запорізької, Чернігівської областей, уточнив представник «Нафтогазу».

ПОЗИЦІЯ. Як заявив Хабатюк, НКРЕКУ зобов’язана провести чергову перевірку облгазів і довести, що вони ігнорують рішення регулятора, а саме – вписують українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

НАГАДАЄМО, в кінці 2018 року облгази почали відправляти споживачам платіжки зі збільшеними обсягами споживання. НКРЕКУ заборонила облгазам робити такі донарахування. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019-го подали на Нацкомісію до суду.

НКРЕКУ влаштувала ряд перевірок і вже оштрафувала ПАТ «Запоріжгаз», «Чернівцігаз», «Львівгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Київоблгаз», «Хмельницькгаз», «Закарпатгаз», «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Дніпрогаз», «Сумигаз», «Рівнегаз» на 850 тисяч кожен за донарахування в платіжках. Жоден з оштрафованих облгазів не погодився з санкціями, проте «Харківміськгаз» сам усунув порушення і уникнув штрафу.


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...