Обережно, бурульки! Мукачівців застерігають від льодової небезпеки (ФОТО)

18.01.2021 17:37 237 0
Обережно, бурульки! Мукачівців застерігають від льодової небезпеки (ФОТО)
Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, а що висіти їй набридло, абсолютно неможливо. У Мукачеві на дахах можна побачити величезні бурульки, які можуть травмувати людину і місця падіння яких нічим не огороджені. [gallery ids="270777,270778,270779,270780,270781,270782,270783,270784"] Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду. Перед виходом із будинку:
 • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.
 • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження — небезпечні для здоров'я.
 • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю.
 •  Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
 • При порушенні рівноваги — швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті крижаним нальотом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
 •  Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
 •  Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини та падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
 •  Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
 •  Якщо ви впали та через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини — терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
 •  Тримайтеся трохи далі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перейми у заторі: на Іршавщині поліцейські допомогли вагітній жінці терміново дістатися пологового будинку (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...