Нове життя старих меблів: як відновити зношений диван

09.07.2021 18:50 405 0
Нове життя старих меблів: як відновити зношений диван

Роки летять швидко. Ви ще пам’ятаєте, як купували ці меблі, проте вже виглядає на те, що вони розсипаються і потребують заміни. Якщо ж новими їх бачили тільки ваші батьки чи навіть бабусі, викинути старі меблі може здаватися єдиним виходом.

Інколи диван з історією просто не пасує до нового ремонту, і власники вирішують, що простіше сучасні модульні дивани купити, ніж терпіти старі руїни. Але комусь, навпаки, важливо зберегти дорогу серцю річ. Нарешті, трапляються ситуації, коли хочеться оновлення, і на ремонт грошей вистачає, а на нові меблі – ні. Тоді приходять на поміч способи реставрації диванів.

 

Перетягнути оббивку

Оббивка – обличчя дивану, і, як правило, найшвидше втрачає привабливість. Вона може легко забруднитися чи порватися, особливо якщо у домі є маленькі діти чи домашні тварини. Малеча малює на чому завгодно, а вже про те, яку небезпеку становлять для оббивки котячі кігті, нічого й говорити. Перетяжка для дивану – як підтяжка для обличчя: він одразу виглядатиме свіжим і помолоділим. Цю операцію можна спробувати виконати навіть самостійно, але не маючи хисту до ручної роботи, ліпше довірити її фахівцям.

Оновити наповнювач

Хороший диван – м’який диван. Проте деякі наповнювачі з часом тоншають, як правило, у тих місцях, де на них найчастіше сидять. Відпочивати на такому дивані вже не так зручно, та й зовнішній вигляд псується. Втім, наповнювач можна замінити. Ідея підійде для диванів зі знімними чохлами. Достатньо зняти старі чохли і вкласти всередину новий поролон.

Пофарбувати

Спочатку був диван нейтрального кольору, а захотілось яскравішого? Оббивка повністю вицвіла? Нічого невиправного тут нема, цей предмет меблів можна і перефарбувати – важливо тільки вибрати фарбу, яка підходить для матеріалу оббивки, наприклад, текстилю чи шкіри. Світлий диван буде набагато простіше пофарбувати у темніший відтінок, ніж навпаки, але якщо докласти зусиль, і це вийде.

Додати деталі

Навіть звичайні ґудзики спроможні перевтілити непоказний диван і додати йому певного шику. А якщо замовити різьблення по дерев’яних елементах дивану, це надасть йому майже королівського вигляду. Можна замінити окремі елементи, зокрема ніжки, які по-новому поєднуватимуться з предметом меблів і змінять його сприйняття у цілому. Якщо вдасться, просто стара річ набуде шарму благородної старовини – поняття нібито і схожі, але межа між ними вкрай тонка.

Вкрити чохлом

Перетяжка дивану може видатися надто дорогою. Придбати на нього чохол вийде значно дешевше. Декотрі виробники випускають лінії чохлів для своїх меблів, які ідеально пасують. Якщо для вашого дивану таких нема, чохли можна вибрати зі стандартних, виготовити на замовлення або навіть пошити самостійно. Довготривалий косметичний ефект забезпечений.

Закласти подушками

Купа різнокольорових подушок, по-перше, стане виразним акцентом, а по-друге, приховає певні дефекти дивану. А ще – буде що підкладати під голову і чим кидатися. У результаті подушки, які вкривали диван, інколи покриватимуть підлогу – та, зрештою, вони не приклеєні.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...