Нова мовна політика: Верховна Рада ухвалила Закон про українську мову

04.10.2018 20:13 40 0
Нова мовна політика: Верховна Рада ухвалила Закон про українську мову

Про це зазначено на офіційному порталі ВР.

Згідно з законом Спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі є діями, що провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і є такими, що спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».

Однак при цьому закон не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин.

Закон передбачає використання державної мови у всіх аспектах громадського та суспільного життя (в науці, в культурі, в політиці тощо) та надання їй пріоритету та обов’язкового використання.

Щодо освітнього аспекту закону:

  • Держава забезпечує кожному громадянинові України можливості для оволодіння державною мовою через систему закладів дошкільної, загальної шкільної та вищої освіти.
  • Мовою будь-якого виду освіти (дошкільна, загальноосвітня, вища, професійно-технічна, післядипломна, позашкільна, курси підвищення кваліфікації) є українська.
  • У державних закладах освіти навчально-виховний процес, поряд з державною, може здійснюватися також мовою відповідної національної меншини. Також в загальноосвітніх навчальних закладах приватної форми власності поряд з державною може застосовуватися інша мова.
Нагадаємо,  Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...