Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Німеччина почала будувати відрізок «Північного потоку-2»

Про це повідомив представник дочки «Газпрому», компанії Nord Stream, в інтерв'ю агентству dpa у четвер, 3 травня, пише «Слово і Дело»

Він зазначив, що роботи ведуться відповідно до встановленого графіку.

Роботи почалися на наземному стикувальному пункті майбутнього газопроводу в місті Лубмін у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія. Там на площі близько шести гектарів викопується котлован для закладки фундаменту газової приймальні станції, а також будівлі техобслуговування.

Раніше, крім Німеччини, будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія. Цим газопроводом з кінця 2019 року планується постачати з Росії в ФРН близько 55 млрд куб. м газу в рік. Дозволи від Швеції і Данії на реалізацію проекту ще не отримані, але в Nord Stream не сумніваються в успіху.

«Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи», – заявив представник компанії.

Зокрема, в Данії ділянку «Північного потоку-2» передбачається прокласти паралельно з уже існуючою гілкою першого «Північного потоку» на південь від острова Борнхольм в 12-мильної морської зоні.

За словами представника Nord Stream, нитка першого «Північного потоку» була прокладена в цьому коридорі на настійну бажанням Данії, тому в компанії впевнені, що уряд в Копенгагені погодиться з прокладкою в цьому коридорі і «Північного потоку-2».

Проте, Nord Stream розробляє альтернативні маршрути в обхід цієї 12-мильної зони на випадок непередбачених ускладнень з Данією.

Нагадаємо, Німеччина вважає за необхідне надання Росією гарантій з приводу продовження транзиту газу через Україну після завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Джерело

Реклама
Реклама