Невакциновані діти не можуть відвідувати школи і дитячі сади - МОЗ та МОН (ДОКУМЕНТ)

18.09.2018 09:38 40 0
Невакциновані діти не можуть відвідувати школи і дитячі сади - МОЗ та МОН (ДОКУМЕНТ)
Про норми Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» МОЗ та МОН нагадали головам обласних та Київської держадміністрацій листом від 6 вересня 2018 року. При цьому держоргани посилаються на ст. 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (N 1645-III від 06.04.2000 р.), відповідно до якої дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Разом з цим, відповідно до цієї ж статті, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Водночас, у листі зазначено, що зараз в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти цими інфекціями збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені згідно з Календарем профілактичних щеплень. "До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і ХІБ-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту", - йдеться у листі.
Слід зауважити, що згідно позиції МОЗ та МОН, відповідно до Закону відвідувати державні заклади освіти можуть тільки ті діти, які отримали щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин. Втім, варто зазначити, що у випадку, якщо у дитини є протипоказання надається відповідна довідка на підставі даних обов'язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-фахівців. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.
Також, лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення про заборону відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад в разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання про форму отримання освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...