Непрямі методи контролю: українцям доведеться підтверджувати свої доходи

04.12.2021 11:48 1963 0
Непрямі методи контролю: українцям доведеться підтверджувати свої доходи

Українці заплатять податки з покупок, які не зможуть пояснити.  З вересня 2022-го, в країні  запровадять непрямі методи контролю: перевірятимуть покупки. Якщо громадянину не вдасться довести, що витрати підтверджені легальним доходам, доведеться сплатити податок у 19,5%.

 

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. 

Непрямі методи податкового контролю є досить поширеною світовою практикою. Її мета – боротьба з відмиванням грошей, махінаціями та податковими злочинами. Як розповідає кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський, ця система працює у США, Німеччині, Франції, Великій Британії та інших країнах.

"Там громадяни повинні документально підтверджувати доходи та великі витрати. У разі розбіжностей або відсутності документів податкова має право самостійно розрахувати суму податку та вимагати його сплати. Працюють податкові агенти, які збирають інформацію про платника податків у сусідів, знайомих, родичів, колег по роботі й так далі", – каже він.

Проте експерт зазначає, що такі методи не завжди ефективні, адже створюють конфлікти платників податків та податкової, призводять до тривалих і витратних судових процесів.

Водночас Черкашин зазначає, що непрямий податковий контроль добре зарекомендував себе у розвинених демократіях. А ось успішних практик впровадження такої ідеї в країнах, що розвиваються, він не знайшов.

За офіційними даними, зараз законопроект про непрямі методи податкового контролю тільки розробляється Кабінетом Міністрів.

 

 


 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...