Неправильний прикус і викривлення постави — який зв’язок?

25.02.2021 16:25 1273 0
Неправильний прикус і викривлення постави — який зв’язок?

А чи знали ви, що майже 80% людей потребує виправлення прикусу? Головний біль, дискомфорт у шиї, ЛОР-захворювання — усе це може бути наслідком викривлення зубів. Незмикання щелеп або їх неправильне розташування призводить до неякісного пережовування їжі, що викликає порушення травлення і хвороби шлунково-кишкового тракту. Так за ланцюжком одне спричиняє інше, а в основі лежить «незначний косметичний дефект» — нерівні зуби.

Як сучасна ортодонтія допомагає виправити ситуацію, читайте за посиланням https://porcelain-dent.com.ua/service/ispravlenie-prikusa/braces, а нижче дізнайтеся, чому ігнорувати аномальний прикус не можна.

Наслідки неправильного прикусу для органів і систем

Викривлення зубів у першу чергу спричиняє проблеми у самій ротовій порожнині, а далі наслідки можуть бути найнепередбачуванішими:
  1. За нерівними зубами складніше доглядати. Через нерівномірне навантаження одні зуби швидше сточуються, стирається емаль, а інші, через недостатню задіяність у жувальній роботі, можна передчасно втратити.
  2. Через неякісне пережовування їжі страждає шлунок — а за ним і кишковий тракт. Гастрит і запалення слизової кишечника є наслідками недопрацювання «важкої артилерії» — зубів, які мають добре подрібнювати продукти, але не можуть цього робити через неправильне змикання щелеп.
  3. Перенапружений скронево-нижньощелепний суглоб «тягне» за собою шийні м’язи, це перевантажує їх, змушує виконувати не свою роботу. З’являється дискомфорт, обмежується рухливість хребців, защемлюються нерви, від чого порушується кровообіг, виникають головні болі навіть мігрені, може погіршуватися зір.
  4. Проблеми з вушним каналом доповнюють інші ЛОР-захворювання — ангіни, гайморити. Неправильне змикання щелеп призводить до того, що людина частково чи повністю вдихає повітря через рот, а отже, воно не очищується через природний носовий фільтр. Слизова рота і горла — сприятливе середовище для розмноження бактерій, що спричиняють запалення в горлі й носі, спускаються нижче дихальними шляхами до легень.
  5. При порушенні прикусу через аномальне положення щелепи зміщується центр ваги, голова відхиляється від вертикалі. У зв’язку з цим по-іншому починають працювати шийні м’язи (з одного боку в гіпертонусі, з іншого — в гіпотонусі), під них підлаштовуються м’язи всієї спини, хребці і як результат — порушення постави.

Неправильний прикус і викривлення постави — який зв’язок?

Коли розпочати лікування

Ортодонти закликають не зволікати. Чим далі — тим з більшими наслідками доведеться зіткнутися і лікувати не лише зуби, а й купу супутніх захворювань. Остаточно прикус у людини формується в 13-15 років. Тому звертатися до спеціаліста за виправленням порушень слід ще на стадії молочних зубів. Якщо проблема є, її помітно одразу, і з появою постійних одиниць вона не зникне, а лише посилиться. Читайте також: Кількість хворих COVID-19 в Україні різко зросла: оновлена статистика Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!