Не всі "за": Деякі райони Закарпаття проти "перекроєння" області

10.03.2020 18:58 59 0
Не всі "за": Деякі райони Закарпаття проти "перекроєння" області
На адміністративно-територіальний устрій районного рівня Закарпаття чекають суттєві зміни. Принаймні, на це вказують останні пропозиції, презентовані днями Центром політико-правових реформ. Так, згідно останніх даних, після "великого поділу" в області планується змінити подрібнення на 13 районів на 4 складові. Як вони будуть називатися – поки неясно.
 "Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їхнього формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади", – сказав під час засідання круглого столу заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Чергові пропозиції щодо "перекроєння" області, як і попередні, задовольнили далеко не всіх закарпатців. Насамперед, це стосується жителів Тячівського та Рахівського районів. Ще влітку 2019 року у Мінрегіонів підготували нову модель адміністративно-територіального устрою України. Закарпаття у тій схемі було представлене чотирма районами. Таку ж кількість пропонували і експерти проекту адміністративного формування Закарпаття, який реалізовує Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN. Згідно з ним, на Закарпатті потрібно утворити чотири нові райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Тячівський. Останній об'єднували з Рахівським районом. Це рахівчанам геть не сподобалося. На сайті президента України Володимира Зеленського було зареєстровано петицію про "Про збереження Рахівського району Закарпатської області, як окремої адміністративно-територіальної одиниці", у якій йшлося про те, що ліквідація району та перевід всіх державних установ значно ускладнить надання медичних, соціальних та адміністративних послуг для населення району. Нагадуємо, “Будемо красти”: Київ знову “окупували” закарпатські роми (ВІДЕО) Читайте також: Туристки з Вінниці надряпали свої імена на фресці у музеї Ватикану (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...