Головна » Ексклюзив

Не банкоматами єдиними: готівку з карток можна буде зняти у касах магазинів, ресторанів і не тільки? (Документ)

Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення проект постанови Правління «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Нацбанк пропонує надати можливість власникам електронних платіжних засобів у разі потреби отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та тих, які надають послуги, якщо вони застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Проект відповідної Постанови наразі оприлюднено для обговорення.

Також, регулятор опублікував на офіційному сайті відповідні Аналіз регуляторного впливу цього проєкту Постанови та порівняльну таблицю.

Таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом. Відповідні норми також містить ухвалений Верховною Радою Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.Крім того, Національний банк урегулює питання щодо здійснення операцій з готівкою для подальшого переказу коштів суб’єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (на підставі виданої Національним банком ліцензії на здійснення таких операцій). Це  відповідає нормам Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг“, – зазначають в Нацбанку.

Передбачається, що в разі прийняття даного проєкту, надання такої послуги здійснюватиметься за умови виконання ряду умов та якщо сам суб’єкт господарювання прийме таке рішення, за рахунок наявної у нього готівкової виручки або готівки, отриманої з банку.

При цьому, слід зауважити, що проект встановлює саме право підприємства, його відокремленого підрозділу чи фізичної особи – підприємця на надання власникам електронних платіжних засобів послуги з видачі готівки, а не обов’язку.

Умовами для надання такої послуги пропонують наступне:
– наявність платіжного терміналу (у тому числі з’єднаного чи поєднаного з РРО);
– можливість надання такої послуги згідно з правилами відповідної платіжної системи;
– друкування квитанції платіжного термінала (або розрахункового документа, у тому числі, але не виключно, з надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);
– відображення операції з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів у книзі обліку розрахункових операцій або розрахунковій книжці у разі їх використання.

Як зазначається, прийняття запропонованих змін надасть можливість користувачам електронних платіжних засобів отримувати (у разі потреби) готівку з кас підприємств, які застосовують реєстратори розрахункових операцій. Також, окрім сприяння зменшенню тінізації економіки, це спприятиме і подальшому розвитку безготівкового сегменту та створенню економічних передумов для функціонування та розвитку конкурентного середовища на ринку фінансових та банківських послуг шляхом реалізації права інших юридичних осіб, які не є фінансовими установами, надавати окремі фінансові послуги на підставі ліцензії Національного банку України на переказ коштів без відкриття рахунків.

Зауваження та пропозиції до проєкту Постанови приймаються до 15 грудня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України. (Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу. Електронна адреса: nbu@bank.gov.ua)

До уваги читачів сайту “ПЕРШИЙ.com.ua” публікуємо  Порівняльну таблицю до проекту постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»:


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...