Навесні на Закарпатті змінять правила будівництва

11.02.2019 10:58 763 0
Навесні на Закарпатті змінять правила будівництва
31 січня 2019 року опубліковано Зміну № 1 до ДБН В.1.1-12: 2014 "Будівництво в сейсмічних районах України", розроблену Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій. Документ офіційно набуде чинності 1 травня 2019 року. Слід зазначити, що згаданим документом вводять удосконалене та розширене районування України за сейсмічними показниками, яке включає житлові і громадські будівлі заввишки від 73,5 метрів та всі об’єкти зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі.
Як зазначають в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон), очікується, що такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки будівель і більш якісному їх проектуванню.
Отже, згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об'єктів будівництва зі значним (СС3) класом наслідків, що не ідентифікуються як об'єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.
Водночас, внесеними змінами також розширено умови використання сучасних матеріалів, зокрема, блоків із ніздрюватого бетону автоклавного твердіння, який відрізняється своїми теплоізоляційними властивостями та високою екологічністю.
Разом із цим, маємо зазначити, що згідно зданими Світового центру даних  з геоінформатики та сталого розвитку (дані Інституту геофізики НАН України ім. С.І. Субботіна), сейсмічність України проявляється в західних, південно-західних та в південих районах, де виділяються два основні сейсмічні регіони: Карпатський і Кримсько-Чорноморський.
Сейсмічність Карпатського регіону визначається у земелетрусах з вогнищами у Закарпатті, Карпатах, Прикарпатті, а також на прилеглих територіях сусідніх країн: Польщі, Словаччини, Угорщини і Румунії. Найбільш сейсмоактивним є Закарпаття.
На території західних областей України (за період з XVII століття до нашого часу) землетруси характеризуються в основному глибинами вогнищ (h) 2-10 км і манітудами (М)<5.5. Внаслідок малої глибини ці землетруси викликають локальні коливання на поверхні грунту з інтенсивністю до 7-7.5 балів. Такі коливання відчуваються на Закарпатті від глибших (h=35  км) і більших за величиною (М=6.8) землетрусів, вогнища яких розташовані в Румунії (Пішкольц) на відстані близько 60 км від кордону україни.
У Передкарпатті найбільший землетрус з достовірно описаних мав місце у 1875 році в районі м. Великі Мости (Львівська область). Він характеризувався магнітудою М=5.3, з глибиною вогнища h=19 км і відчувався в епіцентріальній зоні з інтенсивністю 6 балів.
Території сейсмічного мікрорайонування Закарпатської області
Також, на значну частину території України впливають підкоркові землетруси із зони Вранча в Румунії (район зчленування Східних і Південих Карпат). Вогнища землетрусів, здатних спричинити мікросейсмічні прояви на території України, розташовані в мантії на глибинах від 80 до 190 км. максимальні магнітуди землетрусів з цієї зони досягли 7.6. Завдяки великив глибинам і магнітудам землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції на півдні- до Фінляндії на півночі. Довідково: Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. Саша Клімова Нагадуємо, Ділянка дороги Порошково – Т. Поляна, у вкрай аварійному стані через зсув ґрунту (ФОТО) Читайте також: Закарпатська облдержадміністрація затвердила в Кабміні та Верховній Раді перелік доріг місцевого значення, які ремонтуватимуть у 2019 році

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!