Натуральна їжа чи готовий корм: чим краще годувати собак та котів

17.09.2021 13:44 279 0
Натуральна їжа чи готовий корм: чим краще годувати собак та котів

Чим годувати домашніх улюбленців – тема, на яку жваво дискутують господарі і ветеринари. Більш емоційні дебати виникають хіба в мам немовлят, які вирішують, що в першу чергу дати їсти своєму дитяті після грудного молока. З годівлею тварин теж непросто – прибічники як готових кормів, так і «натуралки» мають свої аргументи. 

Спробуємо розібратися, що до чого.

Почнемо з того, що універсального рецепту нема. Ветлікарі стверджують, що до кожної тварини потрібно підходити індивідуально. У тварин трапляється алергія на певні продукти чи добавки, а також у них, як і в людей, є різні вподобання у їжі. Деякі домашні хижаки можуть бути фанатами… капусти чи огірків. На додачу, у різних видів і навіть порід неоднакові харчові потреби.

Переваги і недоліки готових кормів

 + Збалансованість

Якісні готові корми https://barkandtail.com.ua/korma забезпечують тварину всіма поживними речовинами та вітамінами і не вимагають догодовування. Є лінійки кормів, розроблені спеціально для тварин певного віку, розміру, рівня активності, стану здоров’я та породи. Дотримуватися таких самих пропорцій всіх необхідних елементів на натуральному вигодовуванні складно. З кормом питання, чим підгодовувати дитинчат, як годувати вагітних і лактуючих самиць чи тварин після стерилізації, або що давати старшим улюбленцям, щоб продовжити їхнє здорове життя, вирішуються самі собою.

 + Простота годування

Насипати корм у миску – і готово. Для того, щоб нагодувати тварину кормом, знадобиться мінімум зусиль. Розрахувати добову норму легко, керуючись інструкціями на пачці.

 + Тривале зберігання

Термін придатності сухих і навіть вологих кормів – не менше року. При цьому вони не потребують спеціальних умов зберігання (холодильника чи морозильної камери) і прості у транспортуванні.

Склад з багатьма невідомими

Недобросовісні виробники інколи вказують у складі туманні визначення на кшталт «джерела тваринного білку», не розшифровуючи, що за роги і копита насправді підмішують у корм. Додають також атрактанти, які приваблюють тварин, формуючи у них залежність від корму. Більшість марок економ-класу, які нав’язливо рекламують всіма можливими способами, ветеринари занесли у неофіційний «чорний список», адже вони просто небезпечні для тварин. Умовно м’ясних інгредієнтів там кілька відсотків, а решта – у кращому випадку кукурудза чи соя з ароматизаторами і барвниками.

Висока вартість

Експерти рекомендують вибирати корми преміум, суперпреміум класу чи холістік, щоб бути впевненими у їхній якості. Котячий або собачий раціон при цьому може влетіти у копієчку, і не всі власники мають фінансову можливість витрачати на тварину такі кошти.

Переваги і недоліки годівлі натуральними продуктами

+ Ви знаєте, з чого це зроблено

Годуючи улюбленця домашньою їжею, господар точно знає, що їсть його Рекс чи Мурка. А от склад корму з пачки може перевірити хіба що хімічна лабораторія. Як уже наголошувалося, не всі виробники чесно вказують, з чого зроблена котяча чи собача їжа. На превеликий жаль, ця проблема часто стосується і людської їжі.

 + Відмова від консервантів

Їх додають у всі корми для подовження терміну зберігання. З натуральним харчуванням тварина не вживатиме стільки «хімії».

+ Оптимальне навантаження на травну систему

Натуральний раціон приблизно відповідає тому, який тварина мала б у природних умовах, що добре для її зубів і травного тракту.

Необхідно складати меню

В ідеалі для того, аби розписати ідеальне меню для домашньої тварини, варто проконсультуватися з ветеринаром. У раціоні повинні бути джерела білку, клітковини, вітамінів, мінералів та інших речовин, підібрані відповідно до потреб конкретної особини. До того ж, існують продукти, які люди вживають, проте собакам або котам їх категорично не можна.

Їжа швидко псується

Натуральні продукти зберігаються стільки, скільки їм відвела природа. Запастися їжею для улюбленця на пів року наперед не вдасться. 

Витрачається більше праці

Для домашнього улюбленця, який їсть натуральну їжу, потрібно окремо готувати – як для ще одного члена сім’ї. Лише не всі мають на це час.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...