Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Набув чинності наказ, який стосується усіх водіїв

Поліція буде блокувати або евакуювати авто за порушення правил паркування.

8 лютого 2019 року набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ від 20 грудня 2018 №1040 «Про затвердження змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі».

Даним наказом оновлено порядок тимчасового затримання транспортних засобів.

Так, відтепер транспортний засіб, що створює загрозу безпеки, перешкоджає дорожньому руху або розміщений на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, якими управляють водії з інвалідністю, можна евакуювати на штрафмайданчик.

В інших випадках проводиться тимчасове затримання за допомогою блокування спеціальними технічними пристроями.

При цьому необхідно скласти акт огляду, також обов’язкове фото- та/або відеофіксування. Виняток становить випадок затримання транспортного засобу боржника (відповідно до статті 36 Закону про виконавче провадження).

Якщо водій-правопорушник присутній при тимчасовому затриманні, але порушення неможливо усунути на місці, співробітник поліції оформляє протокол де фіксує факт тимчасового затримання транспортного засобу із зазначенням інформації про складання акту огляду та тимчасового затримання.

Однак, якщо правопорушення може бути усунуте водієм у короткий термін, процедура скорочується. Поліцейський лише оформлює протокол про адмінправопорушення та долучає складений акт огляду й тимчасового затримання до рапорту про факт появи водія на місці правопорушення у момент виконання робіт із завантаження транспортного засобу.

У випадку відсутності водія інформація про затримання та необхідність прибуття такого водія до територіального органу Нацполіції негайно передається на мобільний номер і на адресу електронної пошти відповідальної особи, внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Також повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, або під склоочисниками заблокованого автомобіля

Щодо розблокування транспортного засобу, то воно здійснюється після складання протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення та після оплати послуги з транспортування і зберігання транспортного засобу, а можливо, ще і оплати штрафу.

Джерело: sud.ua

Нагадуємо: Закарпатська облдержадміністрація затвердила в Кабміні та Верховній Раді перелік доріг місцевого значення, які ремонтуватимуть у 2019 році

Читайте також: Закарпатські вогнеборці врятували під час пожежі двох людей


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...