На Закарпаття привезли нову партію вакцини Moderna

12.11.2021 16:01 1044 0
На Закарпаття привезли нову партію вакцини Moderna

15 тисяч доз вакцини Moderna прибули до Закарпатської області. 12 листопада представники медзакладів можуть забирати препарати для проведення щеплень. 

Про це розповіла головна епідеміологиня краю Вікторія Тимчик. 

"Вакцина розподілена у заклади охорони здоров’я, котрі є надавачами послуг з вакцинації від COVID-19. і відповідно впродовж сьогоднішнього дня заклади можуть забрати вакцину з регіонального складу, — сказала Тимчик, — Погоджено всього для Закарпаття 60 тисяч, але оскільки вакцина має певну специфіку використання після розморозки, ми дози будемо отримувати частинами, щоб змогли повністю використати. Відповідно ми будемо отримувати 15 і 15 (ред. — тисяч доз вакцини) і через місяць — 15 і 15."

Першу партію вакцини Moderna Закарпаття одержало 21 липня поточного року. Двома дозами цього препарату були щеплені 11 159 осіб, ще 14 705 отримали тільки першу дозу. Міністерство охорони здоров'я України дозволило комбінувати вакцини Moderna та Pfizer, оскільки обидва препарати є мРНК-вакцинами і мають подібний механізм дії. Вони доставляють в організм частинку матричної РНК, у якій закодована інформація про будову білка оболонки коронавірусу. Клітини зчитують цю інформацію і виробляють сполуку, яка викликає імунну відповідь. Пізніше імунна система “впізнаватиме” цей білок при зустрічі зі справжнім вірусом.  

мРНК не здатна змінювати генетичний код — в природі  у клітинах людини ця сполука сама “пишеться” на основі існуючої ДНК перед тим, як клітина починає будувати білокову молекулу. РНК слугує для неї матрицею. Виконавши свою функцію, мРНК розкладається.

Від початку кампанії на Закарпатті пройшли повний курс вакцинації понад 171 тисяча людей. Вікторія Тимчик каже: це 13, 7% населення краю. Хоча б одне щеплення вже зробили понад 255, 5 тисячі людей.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...