Головна » Життя

На Закарпатті збираються повністю ліквідувати кабанів у природному середовищі

Відповідне рішення, у зв’язку з африканською чумою, прийняла обласна державна протиепізоотична комісія

Уже створені бригади з відстрілу та проведена інвентаризація мисливських угідь. Масовий відстріл дикунів з 14 серпня одночасно розпочнеться на всій території краю.
Відповідне рішення, у зв’язку з африканською чумою, прийняла обласна державна протиепізоотична комісія. Уже створені бригади з відстрілу та проведена інвентаризація мисливських угідь.

На даний час Виноградівщина не входить до числа районів, де зафіксовано випадки африканської чуми,- розповів Голосу Карпат директор Виноградівського держлісгоспу Василь Агій.- На наших угіддях не виявлено жодного трупа тварини. Але рішення протиепізоотичної комісії зобов’язані виконувати всі, незалежно від форм власності.

Всього в районі з урахуванням приплоду має бути знищено кілька тисяч кабанів.

Василь Агій також зазначив, що з кожної підстреленої тварини будуть братися проби для аналізу, які направлятимуть до спеціалізованих лабораторій Львова та Києва. А трупи спалюватимуть із подальшою дезинфікацією та захороненням, оскільки місцеві мисливські товариства не мають відповідних холодильних установок для тривалого тримання туш підстрелених тварин.

Якщо ж випадки африканської чуми не набудуть масового характеру або ж їх взагалі не виявлять, протиепізоотична комісія може прийняти рішення про припинення акції з винищення кабанів.

Відстріл кабанів на Закарпатті проводитимуть за рахунок користувачів мисливських угідь спільно з ветеринарними службами та при активному сприянні місцевої влади.

За матеріалами: http://goloskarpat.info

Реклама