На Закарпатті зафіксували унікальне явище - комету Неовайз (ФОТО)

18.07.2020 09:07 527 0
На Закарпатті зафіксували унікальне явище - комету Неовайз (ФОТО)

Астрономи по всьому світу спостерігають за кометою Неовайз, що наближається до Землі. Її помітили в кінці березня. Це одна з небагатьох комет, яку можна побачити неозброєним оком в XXI столітті.

Комета віддаляється від Сонця і максимально наблизиться до Землі 23 липня. Але жодної загрози вона не становить, оскільки пролетить за 103 млн кілометрів від нашої планети,- повідомляє ВВС.

Комету видно після заходу сонця і перед світанком в середніх широтах Північної півкулі, тобто в Європі, США і Канаді. Щоб її побачити, треба дивитися трохи вище горизонту у напрямку на північ, північний схід. На фото здається, ніби комета мчить нічним небом, але якщо вам пощастить побачити її на власні очі, ви помітите, що вона не дуже велика і виглядає нерухомо. Це тому, що комета на величезній відстані від нас. 23 липня, хоч вона і наблизиться до Землі, дистанція до неї дорівнюватиме 400 відстаням до Місяця. Але ви все ж зможете її побачити, навіть якщо у вас немає телескопа або бінокля. Комети - це невеликі небесні тіла, що обертаються навколо Сонця. Вони складаються з льоду, пилу і каміння. Наближаючись до Сонця, комети починають танути, утворюючи хвіст з газу і пилу, завдяки чому їх іноді видно з Землі. Протягом липня вона рухатиметься в західному напрямку. З середини місяця її можна буде спостерігати всю ніч. За якийсь час вона зникне, продовживши свій шлях Сонячною системою.

Віктор Білей розмістив в мережі ФБ фото комети: "Рідкісне явище, комета Neowize, з Боржавського хребта біля м. Воловець, майже з вершини гори Великий Верх ~1600м."

Фото: Ivan Padalka

  Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...