На Закарпатті в Солотвині святкували угорці (ФОТО)

21.08.2018 08:30 24 0
На Закарпатті в Солотвині святкували угорці (ФОТО)

20-го серпня угорський народ відзначає одне з найбільших національних свят - День заснування Угорської держави, пише "ГК".

В цю дату вшановують першого короля Угорщини, святого Іштвана, який був офіційно коронований 20-го серпня 1000 року. З цього приводу в багатьох селах та містах Закарпаття, де живуть угорці, проводяться урочистості. Традиційно кожен рік центральний захід КМКС проводить у Солотвині, біля римо-католицької церкви. Неподалік церкви в меморіальному парку серед інших святих стоїть скульптура святого Іштвана. Урочистості почались богослужінням. Після покладання вінків на відкритті виступаючі Седлак Дюла, голова КМКС міста Солотвино, Сіладі Матяш, генконсул Угорщини в Берегові, Гулачі Гейза, заступник голови КМКС та інші говорили про те, що перший король угорців правив справедливо і мудро. Заклав основи незалежної християнської угорської держави європейського зразку. Резеш Йосип, голова департаменту ОДА по питанням релігії і нацменшин прочитав листа Геннадія Москаля до святкового зібрання:
"Відзначення важливих подій в історії наших народів підтверджує цінність міжентічного порозуміння в світі, яке має забезпечити непорушність спокою та злагоду в суспільстві. Ми завжди налаштовані на діалог, відкритість у розв'язанні найважливіших питань усіх національних спільнот Закарпаття".
Групи художньої самодіяльності Солотвина та шахтарський оркестр дали великий концерт. Нагадаємо, як повідомлялося раніше, цими вихідними в Ужгороді відбудеться силовий турнір (ВІДЕО) Читайте також: Руїни виноградівського замку показали з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...