На Закарпатті створять координаційний центр для порятунку та допомоги любителям гірського туризму (ФОТО)

22.12.2021 13:10 1045 0
На Закарпатті створять координаційний центр для порятунку та допомоги любителям гірського туризму (ФОТО)

З цього приводу у Закарпатській обласній раді відбувся круглий стіл на тему «Створення та координації волонтерсько-пошукової організації на Закарпатті та залучення її за потреби під час пошуково-рятувальних заходів» під головуванням спікера облради Володимира Чубірка.

Інформує пресслужба Закарпатської облради

«Якби я йшов у подорож горами, то я б обов’язково зареєструвався у рятувальників, але так, на жаль, роблять не всі подорожуючі. Як наслідок — маємо випадки травмування та загибелі туристів. Особливо — у зимовий період. Останній трагічний випадок із жителем Ужгорода, що загинув, катаючись на снігоході — цьому підтвердження. Тому наша мета — залучити до співпраці з рятувальниками максимальну кількість людей, які мають відповідне спорядження та навички і досвід походів горами, добре знають місцевість і головне — мають бажання допомагати у пошуку туристів», — обумовив під час зустрічі актуальність ініціативи Володимир Чубірко. Він розповів про досвід громадських рятувальників у Чехії.

У підтвердження актуальності спільної координації зусиль у цьому напрямку Олександр Гуляк, начальник гірської пошуково-рятувальної частини обласного управління МНС повідомив, що протягом поточного року здійснено понад 360 виїздів, під час яких було врятовано 350 чоловік. На жаль, 7-ро людей врятувати не вдалося…

Ініціатор ідеї радник голови облради Роман Мегела повідомив, що вже створено спільну групу «SOS-Карпати» із джиперів та мотоциклістів у одному з месенджерів, до якого мають намір долучити активних піших туристів, лісників та рятувальників. Надалі планується провести спільні навчання з порятунку туристів та подорожуючих горами.

Член громадської організації «Армада Карпат» Володимир Білонка наголосив, що така ідея повинна також об’єднати громадські організації, дотичні до туризму та висловив ініціативу чіткого маркування маршрутів.

Представники громадських організацій та рятувальники, котрі брали участь у зустрічі, розповіли, що найбільше випадків загублення туристів спостерігається у районах Драгобрату, Пилипця та гори Гимба.

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

 

 

На зображенні може бути: 2 людини та люди сидять
На зображенні може бути: 4 людини та у приміщенні
На зображенні може бути: 9 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...