На Закарпатті провели надскладну операцію: медики "зібрали" чоловіку руку розчавлену деревом (ФОТО 18+)

13.01.2022 09:25 1100 1
На Закарпатті провели надскладну операцію: медики "зібрали" чоловіку руку розчавлену деревом (ФОТО 18+)

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака проведено чергову операцію з реплантації кінцівки.

З одного з районів краю в обласну лікарню в ургентному порядку було госпіталізовано молодого чоловіка з важкою травмою. У потерпілого великим деревом було розчавлене ліве передпліччя. Під час огляду перед хірургами опікового відділення постало складне рішення: зробити операцію по відновленню кінцівки чи ампутувати її.


«Один з факторів, який посприяв тому, що ми наважилися зробити цю операцію — це молодий вік людини. І, як завжди у нас кажуть: своя рука набагато краще, ніж протез», – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А.Новака Андрій Погоріляк.

Операція тривала понад 4 години. Вона була проведена хірургами опікового відділення у складі Андрія Погоріляка, Ростислава Кучінки та Віктора Мишанича, операційної медсестри Вікторії Півнюк та анестезіолога Миколи Кіш-Вайди.Протягом всієї операції, в хірургів були сумніви, чи вдасться відновити кровообіг у руці, зважаючи на велику площу розчавлення м’яких тканин та судин.


«Нам потрібно було взяти додаткову судину, щоб відновити в кінцівці хоча б одну магістральну артерію, відновити нерви, м’язи і шкіряний покрив. Кістки були поламані на декількох рівнях. Ми їх склали і зафіксували спицями», - зазначає Андрій Погоріляк.

За словами завідуючого опікового відділення, процес одужання пацієнта у післяопераційному періоді проходив без будь-яких ускладнень і сьогодні можна сказати, що рука жива. Потрохи відновлюються її чутливість та рухи. Однак процес реабілітації буде довготривалим і, можливо, буде потребувати повторних коригуючих операцій.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 1

Виталий

13 січ. 2022 р., 12:14
Просто молодцы коллеги травматологи и хирурги!
У нас то-же подобные травмы были у пациентов и на верхних и на нижних конечностях.В се заканчивалось благополучно для пострадавших.
Желаем коллегам успехов в работе и побольше благодарных пациентов!
Loading...