Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

На Закарпатті підбили підсумки соціально-економічного розвитку області за 2017 рік

Директор департаменту економічного розвитку Закарпатської обласної державної адміністрації Денис Ман розповів про підсумки минулого року та плани на новий 2018 рік

Зокрема на початок 2017-го року освоєно вісімдесят один мільйон гривень. П’ятдесят мільйонів гривень пішли на капітальний ремонт тридцяти семи об’єктів дорожньої інфраструктури. Як повідомив очільник структурного підрозділу протягом минулого року на Закарпатті завдяки залученню фінансів із держбюджету було зреалізовано дев’яносто інвестиційних проектів. Так, у 2016-му році субвенція з держбюджету місцевим становила більше вісімдесяти чотирьох мільйонів гривень. Було визначено окремі показники соціально-економічного розвитку області у 2017 році.

Основні показники роботи господарського комплексу області у 2017 році свідчать про певне покращення динаміки економічного та соціального розвитку. У 2017 році індекс промислової продукції зріс і становив 100,2 відсотка. Зростання досягнуто за рахунок підприємств переробної промисловості на 0,7 відс., зокрема зафіксовано зростання у машинобудуванні, крім ремонту і монтажу машин і устаткування на 3,9 відс. та виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції – на 0,9 відсотка.

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції за 11 місяців 2017 року становив 18,7 млрд. грн. проти 15,7 млрд.грн. за відповідний період 2016 року, тобто збільшився на 3,0 млрд. гривень.

Про розвиток підприємництва у Закарпатській області

За даними статистичної звітності кількість підприємств в області становить 56328 одиниць, в тому числі 4800 малих підприємств, з них 4092 – мікропідприємства, 256 – середні. У 2016 році кількість суб’єктів господарювання області зменшилась у порівнянні з 2015 роком на 5,8 відс. Із загальної кількості СГД 9,0 відс. становлять підприємства, 91 відс. – фізичні особи-підприємці. Частка підприємств малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання області складає 99,5 відсотка. У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення припадає 38 малих підприємств, 32 мікропідприємства та 2 середніх підприємства.

Про залучення кредитів у інвестиційні проекти

Також програмою впроваджено часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів. На цей захід передбачено 1 млн.грн. Відповідно до порядку використання коштів обласного бюджету для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів утворено комісію з оцінки та відбору інвестиційних проектів. Часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими для реалізації інвестиційних проектів надано двом суб’єктам підприємницької діяльності. Зокрема впровадження системи публічного використання бюджетних коштів у Закарпатській області Департамент здійснює моніторинг впровадження системи закупівель, надає консультації та організовує навчання членів тендерних комітетів та уповноважених осіб.

Джерело Перший кабельний

Реклама
Реклама