Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

На Закарпатті рейдери погрожують священикові УПЦ викраденням сина

На час нападу на храм рейдери не зупинилися і стали погрожувати священику викраденням сина.

Райдери погрожують викрасти сина закарпатського священика УПЦ. Та захопити кілька храмів, якщо той буде виступати проти переходу в ПЦУ.

“Благочинний Ясінянского округу Хустської єпархії УПЦ отець Віталій Кремінь отримав погрози від рейдерів і прихильників Київського патріархату, які захопили храм святого Георгія Побідоносця в селищі Ясіня “, –  повідомляє Союз православних журналістів.

Благочинний храму розповів, що загарбники збираються захопити ще три храми в його окрузі.

«Наше благочиння – на кордоні Закарпаття з Івано-Франківською областю, тому тут ці люди можуть реалізовувати свої завдання по захопленням храмів», – пояснив отець Віталій.

В інших районах Закарпаття атаки рейдерів на майно храмів УПЦ вдається відбити. Загарбники кажуть, що 70 осіб – учасників зборів і нібито члени приходу – проголосували за перехід громади УПЦ в нову церковну структуру. Однак насправді на зборах були присутні набагато менше людей.

Активіст Володимир Гиря в Facebook оголосив про перехід громади в УПЦ КП (не в ПЦУ) ще вранці 3 лютого, при тому, що збори почалися тільки через пару годин. Прихильники Київського патріархату звезли з собою масовку і зарахували в тих, хто голосував за перехід тих, хто тільки прописаний, але не проживає в селищі. Деякі жителі, які підтримали захоплення храму, і зовсім кілька років тут не з’являлися. Ситуацію нашому сайту прокоментував і секретар Хустської єпархії Іван Розман, який підтвердив факт зібрання. Також наголосив, що у храм завітали так звані “захожани”, які не мають стосунку до приходу та навіть тут не проживають

«Справа навіть не в захопленні храму, а в тому, що вони сіють розбрат, загрожують людям звільненням, підпалами будинків, захопленням їх бізнесу», – говорить отець Віталій.

Незважаючи на те, що переходи в ПЦУ позиціонуються в ЗМІ як «мирні і дружелюбні», громада продовжує протистояти і терору, і захопленню. З настоятелем залишилися 15 осіб. За словами священика захоплення храму ініціювали лише кілька людей. Це колишній голова селищної ради Дмитро Поляк, представник депутатського корпусу Рахівської райради Василь Вербицький, чиновник Рахівської РДА Андрій Делятинчук. Також з надійних джерел стало відомо, що активістів фінансує та заохочує бенкетом до та після акцій місцевий бізнесмен Михайло Бунтушак – екс-регіонал обласний депутат і екс-довірена особа Януковича на виборах Президента в 2004 році.

Нагадуємо, В Україні можуть продовжити пільговий період розмитнення “євроблях”

Читайте також: Фейк? “ПриватБанк” не відключав популярну послугу


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...