На Перечинщині увосьме палала «Лемківська ватра» (ФОТО)

01.10.2018 14:58 61 0
На Перечинщині увосьме палала «Лемківська ватра» (ФОТО)

На свято завітали почесні гості – керівництво облдержадміністрації, обласної ради, Перечинщини.

На фестивалі свої традиційні кухню, побут та фольклор презентували населені пункти району. Зокрема, поважні гості обирали найкращу місцеву страву від тамтешніх ґаздинь. Лемківську автентику можна було відчути у виступах аматорських колективів та майстер-класах зі звичаєвих ремесел. Глава Закарпатської ОДА Геннадій Москаль свою вітальну промову за традицією виголосив лемківською говіркою, побажавши гостям фестивалю:
– Хотів би’м, аби ся «Лемківська ватра» затямила надовго, бодай коли ізясь зберемся на ниї. Жеби горіла ясно на радість усім нам ай і вшитким добрим сусідам-побратимам – бойкам, верховинцям, гуцулам!..
Найбільш видовищною частиною свята стало запалення лемківської ватри як незмінного атрибуту етнофестивалю. «Лемкіська ватра» була і залишається не лише місцевим святом, але й осередком відродження та розвитку культури і звичаїв лемків – однієї з найколоритніших етногруп українців. Передували святковому дійству молебні у місцевих храмах та Свято-Покровському чоловічому монастирі. Також відбулося покладання вінків до Пам`ятного Хреста полеглим Січовим стрільцям. Нагадуємо, День Віри, Надії, Любові: у храмі села Зубівка – ще одне престольне свято (ФОТО) Читайте також: З початку року на Закарпатті розкрили майже півтори тисячі кримінальних злочинів
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...