На Мукачівщині гадюка заповзла до подвір'я житлового будинку (ФОТО)

27.08.2021 09:15 1468 0
На Мукачівщині гадюка заповзла до подвір'я житлового будинку (ФОТО)

Відповідним дописом поділився Міша Балаж на сторінці “Порадьте, будь ласка, Мукачево, Мукачівський район” у Фейсбуці.

Чоловік пише, що проживає у Нижньому Коропці, а змія запозла до нього на подвір'я, в учасників спільноті він поцікавився, що саме це за змія. Коментатори ж повідомили, що завітала до чоловіка звичайна гадюка.

Довідково: Гадю́ка звича́йна — отруйна змія родини гадюкових. Це найбільш розповсюджений вид гадюк в Євразії. В Україні найчастіше зустрічається на луках, галявинах, болотах, на берегах річок, озер і струмків. Влітку сховищем для гадюк служать нори різноманітних тварин, пустоти в гнилих пеньках і поміж камінням, кущі, копиці сіна. Гадюки можуть поселятися в покинутих будівлях.

Отрута звичайної гадюки за механізмом токсичної дії є отрутою переважно геморагічної (викликає крововилив), кровозгортаючої та місцевої некротичної дії. Чим ближче місце укусу до голови, тим він небезпечніший. Навесні отрута гадюки більш токсична, ніж влітку. Укус гадюки викликає наростаючий біль. За крововиливом розповсюджується затікання. При попаданні отрути в кров загальна реакція може розвиватися одразу або через деякий час — півгодини, годину. Найчастіше це відбувається через 15-20 хвилин (дані з різних джерел). З'являється в'ялість, головний біль, нудота, інколи блювання, пришвидшений пульс, паморочиться голова. Але попри те, що отрута гадюки досить сильна, летальні випадки трапляються досить рідко.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...