Головна » Життя

МЗС Угорщини: Відновлення прав закарпатських угорців – умова для розблокування вступу України до НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звернув увагу на висновок Венеціанської комісії про закон про українську мову і закликав президента України виконати відповідні зобов'язання

МЗС Угорщини заявило, що відновлення прав закарпатських угорців є умовою для розблокування вступу України до НАТО з боку Будапешта. Про це повідомляє пресс-служба угорського МЗС.

“Як тільки закарпатські угорці повернуть свої втрачені права, Угорщина знову підтримає процес інтеграції України до НАТО. Не раніше”, – сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Також, він звернув увагу на висновок венеціанської комісії щодо закону про українську мову, яка вважає, що його положення позбавляють національні громади їхніх набутих прав на використання рідної мови, а також порушують міжнародне право.

МЗС Угорщини покладає надію на президента Володимира Зеленського, що він врахує права національних меншин в Україні, і виконає зобов’язання України.

Разом із цим, зазначається, що Венеціанська комісія Ради Європи піддала критиці “мовний закон” Українизаявивши, що він не забезпечує баланс між українською мовою та мовами національних меншин.

Нагадуємо, В Україні оголошено день національного трауру

Читайте також: В Ужгороді впіймали злочинців, які грабували перехожих

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...