«Минай» програв «Динамо» 1:3

01.11.2018 11:09 136 0

Гідна гра і гідна поразка. На жаль. Казкова історія участі «Минаю»  у своєму дебютному Кубку України завершилася. І завершилася гарно – закарпатська команда програла одній з кращих команд України у гідній боротьбі. Чим змусила всю футбольну Україну говорити про себе із повагою. «Минай» виграв у «Динамо» перший тайм і змусив хвилюватися головного наставника Олександра Хацкевича. На жаль, досвід  ігор на високому рівні у «Динамо» та своєчасне підсилення після перерви зіграло свою роль – кияни зуміли забити три голи і виграти матч. Проте легкою цю перемогу гранда українського футболу не назвеш. І тут мабуть мало хто це заперечить. Про мотивацію гравців «Минаю» на цей матч ми вже не раз говорили. А ось з чим були проблеми, так це із складом. Так і не зумів взяти участь у грі Михайло Кополовець – з його досвідом «минайцям» було б значно легше грати. Не відправився від травми і Нурієв. Тому Ігор Харьковщенко практично не змінював склад, порівняно із переможним матчем із рівненським «Вересом». «Динамо» Хацкевича не виставило своїх основних гравців з інших причин: попереду гра з «Шахтарем» та французьким «Ренном» і наставник киян вирішив випробувати на «Минаї» найближчий резерв: Буено, Дуелунда, Андрієвського, Шабанова, Смирного, Супрягу.  І, звісно, Шапаренка. Склад хоч і не звичний, але бойовий – цим гравцям було що доводити. Зрозуміло, що з перших хвилин вони і почали доводити свою перевагу: кияни заволоділи мячем  та запропонували свій темп гри. Проте «минайці» не злякалися іменитого суперника і високо зустрічали опонента. «Минайці» в перші хвилини агресивно грали у відборі, чого не очікували «динамівці», і їм вдалося реалізувати план на початок гри – забити швидкий гол. І тут варто похвалити Роберта Смокоровського. За його допомогою створили два небезпечних моменти.  На 10-ій хвилині проти Гегедоша сфолили, він швидко ввів м’яч у гру довгою передачею на Лободу. Яромир на швидкості увірвався у штрафну, прицільно вдарити йому завадив Шапаренко, але м’яч долетів до практично самотнього Смокоровського – на жаль, молодий півзахисник пробив у голкіпера киян Бущана. Але за 10 хвилин він виправився. Микуляк з центра поля знаходить пасом Смокоровського, а він видає ідеальний пас на хід Роберту Гегедошу і той перекидує м’яч у ворота, чим викликає екстаз на стадіоні «Минай»! Гегедош забиває «Динамо» - 1:0. І «Минай» не тільки забив, а й вміло відстояв у обороні. «Динамівці» не могли налагодити атакувальну гру  - їм не вистачало і останньої передачі, і останнього удару – в чому заслуга і «минайців». Особливо небезпечними були Шапаренко та Андрієвський, але їхнім ударам бракувало точності та сили. У підсумку – на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь «Минаю». На жаль, такий же рахунок не залишився після другого тайму… Зіграла свою роль сильна лавка запасних та, звісно, досвід ігор на високому рівні. О. Хацкевич не зізнався на прес-конференції, що він казав своїм підопічним у перерві, але те, що він був незадоволеним їх діями – це факт. І у перерві замінив Дуелунда та Буено. Замість них вийшов Буяльський та Гармаш. І ці досвідчені півзахисники зробили те, що треба. Вони відразу збільшили темп гри, за яким не завжди встигали «минайці». І завдяки цьому «Динамо» видало кошмарний для закарпатців період з 50 до 58 хвилини. Спочатку віце-чемпіон світу, хорват Піваріч підключився до атаки і прострілив з лівого флангу в штрафну, де Шапаренко встиг прийняти м’яч та відправити в дальній кут – 1:1. За 3 хвилини вже Буяльський знаходить пасом молодого 10-го номера «Динамо» і той повторює свій трюк: прийняв, пробив і гол. А добив «Минай» гол Гармаша ще через 5 хвилин. Знову підключення Піваріча і ідеальна передача Денису прямо в район 11-метрової позначки – 1:3. Звісно, після такого удару було важко відійти. За 8 хвилин «Динамо» повністю перевернуло весь матч. «Минайці» спробували повернути свою гру, але це було вкрай важко – все-таки, «Динамо» це «Динамо». Проте до честі господарів, вони знайшли сили і таки змусили похвилюватися фанів київського гранду. Наприкінці гри «Минай» мав дві нагоди відзначитися.  На 88-ій хвилині Кобін знайшов класною верховою передачею Нурієва, який вийшов на заміну, і той з розвороту у падінні пробив, але м’яч полетів трохи вище. Ще більш кращу нагоду мав ще один футболіст, який вийшов на заміну – Олексій Шпак. Після затяжної атаки, Лобода з правого флангу грамотно віддавав на вільну зону Шпаку, але удар останнього прийшовся у голкіпера «Динамо». У підсумку  - 1:3. Кияни крокують далі, а «Минай» завершує свої виступи у Кубку України. Залишається лише подякувати команді за дуже гідний виступ у дебютному для себе турнірі, за яскравий матч проти гранду українського футболу, за класне футбольне свято. Хочеться подякувати всім і кожному: тренерам, адміністрації, клубу. В тому числі і вболівальникам, які заполонили трибуни стадіону «Минай», який довелося розширювати. І які палко підтримували команду протягом матчу. Не прощаємося з Кубком. Ми ще повернемося! «Минай» - «Динамо» 1:3 Голи: Гегедош, 21 (1:0), Шапаренко, 50 (1:1), Шапаренко, 53 (1:2), Гармаш, 58  (1:3) «Минай»:  Мелашенко, Беца, Стасюк, Кобін, Ощипко, Гавриленко, Лобода, Микуляк (Федак), Пиняшко (Шпак), Смокоровський (Нурієв), Гегедош «Динамо»: Бущан, Шабанов, Бурда, Морозюк, Шапаренко, Андрієвський (ЧеЧе),  Буено (Гармаш), Піваріч, Бурда, Смирний, Супряга, Дуелунд (Буяльський) Арбітр: Юрій Іванов (Донецька обл.) Попередження: Беца, Гавриленко, Лобода, Микуляк, Пиняшко, Гегедош – Андрієвський Стадіон «Минай», 3100 вболівальників Інформаційний департамент ФК «Минай» Нагадаємо, Чергових нелегальних мігрантів затримано в горах на Львівщині (ФОТО)