Мигдалики: вирізати не можна лікувати

27.04.2021 14:11 1793 0
Мигдалики: вирізати не можна лікувати

Радянська школа медицини наполягала на тому, що найкраще лікування ангін – видалення мигдаликів. У результаті виросло покоління, добра половина якого у дитинстві пережила цю операцію. Лише згодом прийшло розуміння, що мигдалики – важливий орган імунітету.

Піднебінні мигдалики – центральний відділ лімфаденоїдного глоткового кільця, до якого належать також глотковий, язиковий і трубні мигдалики. Вони являють собою скупчення лімфоїдної тканини, що виробляє лімфоцити – клітини, які відіграють вирішальну роль у формуванні імунної відповіді. Імунні клітини атакують і знищують патогени, котрі потрапляють до горла з їжею чи диханням. А що потрапляє їх багато, існування і функціонування мигдаликів має неабиякий сенс. Вони – частина «лінії оборони», яка бореться, щоб не дати ворогам далі поширитися організмом. Оскільки ж форпост перший бере на себе удар, дуже часто розвивається запалення мигдаликів – тонзиліт, у просторіччі ангіна. І на це ми скаржимося лікарям https://inlor.com.ua/specialities/otolaryngology-for-children/. мигдалики, здоров'я, медицина, лікування Хоча могли б подякувати мигдаликам, адже вони вірно стоять на своїх позиціях. Втім, не все так просто. Інколи боротьба виявляється настільки затяжною, що мигдалики, не здатні впоратися з чужинцями, перетворюються на джерело хронічної інфекції. Завойовників вже мало що стримує, і вони проникають у інші органи, провокуючи запальні процеси і там. Водночас антитіла, які масовано виробляються до збудника, починають атакувати власні клітини організму. У крайньому разі через хронічний тонзиліт розвиваються важкі ускладнення:
  • Запальні автоімунні захворювання щитоподібної залози
  • Ревматоїдний артрит
  • Хронічні запальні захворювання нирок
  • Ендокардит (запалення внутрішньої оболонки серця)
  • Паратонзилярний абсцес
Їхня поява є явним показанням до видалення мигдаликів. Але що, якщо дитина просто часто хворіє ангіною? Існують певні критерії того, коли це потребує хірургічного втручання:
  • Ангіни повторюються більше 3 разів на рік
  • Через збільшені мигдалики порушене дихання та ковтання
  • Виявлена стрептококова інфекція, яка не зникає після повторних курсів антибіотиків (стрептококи можуть викликати ревматизм і гломерулонефрит)
В інших випадках запалення мигдаликів лікують консервативними методами. Це антибіотикотерапія, різноманітні процедури і засоби місцевої дії, а також, при високій гарячці за гострого тонзиліту, жарознижуючі. У клініках проводять процедури, які допомагають позбутися інфекції, не позбувшись хворого органу: промивання мигдаликів та кріотерапію. мигдалики, здоров'я, медицина, лікування У першому випадку з гланд відкачують гній або серозний вміст, одночасно поливаючи їх протизапальними препаратами. Промивати мигдалики можуть і більш м’яким способом, за допомогою апарату «Тонзилор», який використовує ультразвук, щоб очистити гланди і заспокоїти запальний процес. Кріотерапія – найбільш рішучий з консервативних методів лікування тонзиліту, коли уражені тканини виморожують рідким азотом. Після цього вони відторгаються, але, на відміну від тонзилектомії, пізніше наростає нова, здорова лімфоїдна тканина. Втім, таке лікування доступне далеко не в усіх медзакладах. Часто діти переростають період повторюваних ангін, і з віком загострення тонзиліту і «пробки» у лакунах турбують рідше і врешті стають лише поганим спогадом. Важливо розуміти, що видалення мигдаликів – не панацея від інфекцій у горлі. Дорослі, яким свого часу вирізали гланди, хворіють на фарингіти і ларингіти. Просто тому, що горло – «ворота» організму. З іншого боку, за наявності показань сильної шкоди імунітету видалення хворих піднебінних мигдаликів не завдасть. Їхні функції переберуть на себе інші частини лімфаденоїдного глоткового кільця. Але це доцільно тільки у тому випадку, коли менш радикальні засоби не можуть уже нічим зарадити. Читайте також: Новий аеропорт на Мукачівщині, зі злітною смугою майже 3 кілометра, прийматиме літаки Boeing та Airbus (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!